• Dzień Babci i Dziadka

          • Dnia 23.01 odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowany przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Lubomierzu. W ramach apelu zgromadzeni uczestnicy wśród których nie zabrakło babć  i dziadków naszych uczniów oglądali jasełka. Występ urozmaicony był instrumentalnymi i wokalnymi wykonaniami kolęd.  Po przedstawieniu na babcie i dziadków czekała słodka niespodzianka w postaci specjalnie upieczonych pierników. Reżyserami przedstawienia były Panie Henryka Sławińska i Wioletta Rotkiewicz. Organizatorzy kierują swoje podziękowania za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia do następujących osób: Iwona Miśków, Anna Kucharczyk, Bożena Ciereszko, Grażyna Rębisz, Agata Kostek, Henryka Sławińska, Aron Bogusz, ks. Łukasz Langenfeld, Marzena Szramowiat, Agata Nuckowska, Renata Juncewicz, Regina Stanicka-Wachowicz, Elżbieta Woźniak, Marek Ciereszko, Stanisław Dąbkowski, Piotr Żurek, Łukasz Pludra. Szczególne podziękowania dla gospodarza świątyni, w której odbył się apel ks. Erwina Jaworskiego oraz dla OKiS za przygotowanie sceny.

             

        • Wigilia w przedszkolu
          • Wigilia w przedszkolu

          •     Dwudziestego grudnia w Przedszkolu Miejskim, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, zorganizowana została wigilia. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy dyrektora Marka Kozaka oraz ks. Erwina. Przed posiłkiem wspólnie pomodliliśmy się, po czym zasiedliśmy do świątecznie nakrytego stołu. Mimo, iż wigilijne menu składało się tylko z dwóch potraw, to tradycyjnie nie mogło zabraknąć czerwonego barszczu i pierogów. Wigilijne spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem kilku kolęd, m.in. „Cicha noc”, „Gore gwiazda”, „Malusieńki Jezu”.

        • Spotkanie wigilijne
          • Spotkanie wigilijne

          • 20.12.2018r. odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne dzieci uczęszczających na popołudniową świetlicę profilaktyczną. W organizację spotkania oprócz wychowawców Pani Wiolety Rotkiewicz i Pani Reginy Stanickiej-Wachowicz czynnie włączyli się również rodzice.  Obecni byli również Panowie dyrektorzy: Marek Kozak oraz Andrzej Górski.  Podczas wigilii dzieci zaprezentowały przed zgromadzonymi gośćmi jasełka pod tytułem „Cud Betlejemskiej nocy” przygotowane pod kierownictwem Wiolety Rotkiewicz.  Występ ubogacony został wykonaniem kolęd, w których śpiewanie aktywnie włączali się wszyscy zgromadzeni. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki.
                                                    

            Aron Bogusz

            Galeria zdjęć...

        • Szkolne Jasełka
          • Szkolne Jasełka

          • Święta Bożego Narodzenia to czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń; to najpiękniejszy i najbardziej oczekiwany okres w roku, który – zgodnie z wielowiekową tradycją – obchodzimy niezwykle uroczyście. Wiąże się z nim wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas dwa tysiące lat wstecz i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.
            Jasełka są widowiskiem o Bożym Narodzeniu, które wzorowane jest na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłób.
            Za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku. Zwyczaj przywędrował do Polski z Włoch na przełomie XIV i XV wieku i stał się zbieżny z kolędowaniem. Treścią jasełek jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.
            Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Lubomierzu w ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 21 grudnia 2018 r.,raczyli nas tymi treściami w przepięknej scenerii tutejszego kościoła. Jasełka mieli okazję podziwiać wszyscy uczniowie, a także ich rodzice i inni zaproszeni goście.
            To przepiękne misterium przygotowali miejscowi katecheci pod przewodnictwem Pani Henryki Sławińskiej, która odpowiedzialna była za scenariusz, dobór aktorów i przygotowanie spektaklu.
            Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Ciekawy scenariusz z głębokim przesłaniem, piękne dekoracje i kostiumy oraz kolędy i świąteczne piosenki złożyły się na całość wspaniale wprowadzającą w nastrój Bożego Narodzenia. Przesłanie jasełek skłoniło nas do refleksji, że Chrystus przychodzi do nas w różny sposób i w miejscach często zaskakujących, przemieniając nasze życie. Jednak wiele zależy od samego człowieka czy Jezusa odkryje i przyjmie. Na scenie pojawiali się św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Król Herod, pasterze, aniołowie i dzieci. W niezwykłej scenerii świątyni parafialnej, wśród śpiewu kolęd, młodzi aktorzy przybliżyli zebranym  sceny z życia Józefa oraz Maryi upamiętniające okoliczności przyjścia na świat Bożego Syna. Po raz kolejny staliśmy się świadkami momentu zwiastowania, wyczerpującej wędrówki do Betlejem, narodzin Jezusa, pokłonu złożonego Maleńkiej Dziecinie przez Trzech Królów oraz niebezpieczeństw grożących Świętej Rodzinie ze strony okrutnego Heroda.
            Kilkudziesięciu młodych aktorów i muzyków dostarczyło zebranym w świątyni wielu doznań estetycznych i duchowych. Mali i więksi artyści z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie wraz z nauczycielami poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać i grać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Jasełka w wykonaniu dzieci. wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój oraz swym pięknym i oryginalnym występem, podbiły serca publiczności.Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia.
            Aktorami tej wspaniałej sztuki były dzieci i młodzieży naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, głownie z klas VII a, VIII b i VIII b oraz wszyscy uczniowie klas I – III, którzy pod przewodnictwem swoich wychowawców (Pań: Iwony Miśków, Anny Kucharczyk, Bożeny Ciereszko, Grażyny Rębisz i Agaty Kostek) przepięknie przygotowali i wykonali kolędy na dzwonkach. Starsi uczniowie ubogacili całość grą na skrzypcach i keyboardzie oraz wspaniałym śpiewem kolęd i pastorałek. Swą techniczną pomocą to przedsięwzięcie wsparli Pan Marek Ciereszko i Szymon, a Pan Aron Bogusz zadbał o materiał filmowy dokumentujący to wydarzenie.
            Całości spektaklu dopełniło wystąpienie Pana Wicedyrektora Andrzeja Górskiego, który serdecznie pogratulował Pani Reżyser oraz wszystkim młodym artystom i ich opiekunom, a także złożył przedświąteczne życzeniaprzybyłym na uroczystość rodzicom, uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, mówiąc o miłości, zaufaniu, wierze i radości płynącej z tego żłóbka, na którym w obecnym czasie skupiają się oczy całego świata.
            Dzieło naszych młodych artystów będzie można raz jeszcze podziwiać i kontemplować w środę, 23 lutego 2019 r., gdy spektakl zostanie powtórzony w miejscowym kościele z okazji zbliżających się dni babci i dziadka.


            Ks. Łukasz

            Galeria zdjęć...

             

        • Konkurs plastyczny ,,Świąteczna Choinka” - rozstrzygnięty
          • Konkurs plastyczny ,,Świąteczna Choinka” - rozstrzygnięty

          • 20 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty bożonarodzeniowy konkurs plastyczny pt. ,,Świąteczna Choinka” ,ogłoszony przez wychowawcę z Oddziału Przedszkolnego w Wojciechowie Panią Elżbietę Żemetro oraz bibliotekarza Panią Kamilę Kiezik-Goździcką. Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań tematyką świąteczną, promowanie talentów dzieci, wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresje plastyczną. Adresatami konkursu były dzieci uczęszczające do grupy przedszkolnej w Wojciechowie.

            Jury w składzie: Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubomierzu Pani Danuta Adamowicz oraz bibliotekarz Pani Kamila Kulig oceniało prace w dwóch grupach 3-4 latki , 5-6 latki.Jury miało bardzo trudne zadanie aby wybrać najlepsze prace, ponieważ wpłynęło ich sporo i każda była piękna. Ostatecznie po burzliwych naradach nagrodzono talent plastyczny następujących dzieci:

            Grupa 3- 4 latków:
            I miejsce Zofia Borek
            II miejsce Wiktoria Kołodziejczak i Aleks Gabryś
            III miejsce Ignacy Matuszewicz
            WYRÓŻNIENIE : Anna Szymanowska, Paulina Krawętkowska, Oliwer Misiewicz

            Grupa 5- 6 latków:
            I miejsce Weronika Binasiewicz
            II miejsce Emil Harhatów i Szymon Kot
            III miejsce Maja Burska i Gabriel Gabryś

            WYRÓŻNIENIE: Nikola Matuszewicz, Wiktoria Sikorska, Emilia Lachowicz, Hubert Skoneczny, Filip Matuszewicz, Kacper Karpowicz

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
                                                                                                                               

              Elżbieta Żemetro

            Galeria zdjęć...

             

        • Jarmark Bożonarodzeniowy.
          • Jarmark Bożonarodzeniowy.

          • Jak co roku,  Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu brała czynny udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który  odbył się 16 grudnia 2018r. Wspólnie z Urzędem Gminy i Miasta, Ośrodkiem Kultury i Sportu i innymi organizacjami i stowarzyszeniami rozszerzana jest formuła jarmarku. Poza loterią uruchomione  zostało stoisko z cateringiem; był m.in. grill, ciasta (pieczone przez rodziców uczniów naszej szkoły) i inne pyszności.
            Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i prowadzenie stoiska (zarówno przez materialne wsparcie, dostarczenie ciast i różnych produktów,  jak też poprzez wkład pracy) – serdecznie dziękujemy. Podziękowania kierujemy również do osób, które odwiedziły nasze stoisko. Życzymy wszystkiego, co dobre na każdy dzień 2019 roku.

            Galeria zdjęć...

             

        • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT
          • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

          • Zbliżające się święta Bożego Narodzenia kojarzą się nam z wieloma obyczajami. Dla wielu przedświąteczną tradycją jest pieczenie ciasteczek. Zapach pieczonych pierniczków od zawsze kojarzy się ze świętami. Pierniczki bożonarodzeniowe to jeden z wielu wariantów słodkości świątecznych.
            10 grudnia w klasie 3a za sprawą pani Izabeli Mordas, mamy kolegi z naszej klasy - Mateusza, zapachniało świętami Bożego Narodzenia. Pani Izabela z Mateuszem przygotowała pierniczki w różnych kształtach i lukry w kilku kolorach do dekoracji wypieków. Wszyscy uczniowie z klasy 3a z zapałem wzięli się do pracy. Podczas dekorowania mogli spróbować swoich cukierniczych zdolności. Dekorowanie pierniczków sprawiło dużo radości i satysfakcji, a każdy pierniczek udekorowany został z fantazją i był niepowtarzalny w kształtach, kolorach i ozdobach.
            Uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą składają pani Izabeli serdeczne podziękowania za inicjatywę i przeprowadzenie niecodziennych zajęć, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój i wywołały świąteczny klimat.

            Agata Kostek

            Galeria zdjęć...

             

        •  Idą Święta. Nie o SMS- ie , lecz o kartce pamiętaj!
          • Idą Święta. Nie o SMS- ie , lecz o kartce pamiętaj!

          • Przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego w Wojciechowie włączyły się w ogólnopolską kampanię IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ,  której organizatorem jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg.W ramach tej kampanii dzieci układały świąteczne życzenia, które  zapisywałyśmy na kartkach pocztowych otrzymanych przez organizatorów. Kartki z życzeniami adresowane były do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej dla dorosłych jak również do podopiecznych Domów Opieki Społecznej dla dzieci.kartkach.  Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im tym gestem odrobinę radości. Każde z dzieci ułożyło życzenia świąteczne, dla swoich rodziców, które zostały zapisane na kartkach aby i rodzice nie zapominali że IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. Każde dziecko miało okazję samodzielnie wrzucić kartkę do skrzynki pocztowej.


            Żemetro Elżbieta

            Galeria zdjęć...

             

        • XIII POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ
          • XIII POWIATOWY KONKURS TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ DEKORACJE ŚWIĄTECZNE Z MASY SOLNEJ

          • 8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą dekorację świąteczną wykonaną z masy solnej. Hasło tegorocznej edycji związane było ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę i brzmiało: Kolorowe Święta z Motywem Patriotycznym.
            Naszą szkołę reprezentowały prace wykonane przez: Hannę Adamowicz (kl. 1b), Maję Kassaraba (kl. 2a), Alicję Laszczyńską (kl. 2a), Dominika Kossowskiego (kl. 2b), Pawła Szerszeniuka (kl. 2b), Mateusza Mordasa (kl. 3a), Martynę Binasiewicz (kl.6b), Dawida Kossowskiego (kl.6b), Marka Magierowskiego (kl.6a), Amelię Radyno (kl.8a), Kamilę Kaczyńską (kl. 5b) i Dominika Radyno (kl.4a).

            Na konkurs powiatowy napłynęły prace z 10 szkół z naszego powiatu. W kategorii 7 – 10 lat I miejsce zajęła ALICJA LASZCZYŃSKA, PAWEŁ SZERSZENIUK zdobył wyróżnienie. W kategorii 11-14 lat II miejsce przyznano AMELII RADYNO. Laureatami nagród specjalnych zostali: DOMINIK RADYNO – Nagroda Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski, DAWID KOSSOWSKI i DOMINIK KOSSOWSKI – Nagroda Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy i Miasta Lwówek Śląski, MAREK MAGIEROWSKI (kl.6a) – Nagroda Starosty Lwóweckiego.
             Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i w imieniu organizatorów zapraszamy na wystawę pokonkursową, którą będzie można obejrzeć w dniach 24 grudnia – 6 stycznia w kościele pw. WNMP w Lwówku Śląskim.


            Agata Kostek, Anna Barsul, Marzena Szramowiat

            Galeria zdjęć...

        •  PLASTYCZNE TALENTY 2018
          • PLASTYCZNE TALENTY 2018

          • Tegoroczna edycja konkursu Międzyszkolna Giełda Plastycznych Talentów była dla naszych uczniów równie szczęśliwa, bo – podobnie jak w zeszłym roku – każdy został nagrodzony. Jurorzy  podkreślili wysoki poziom warsztatu, ciekawą interpretację tematu oraz indywidualizm młodych artystów. W konkursie wzięło udział osiem szkół powiatu lwóweckiego.
            8 grudnia na uroczystej gali zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lwówku Śląskim ogłoszono nazwiska laureatów.
            W kategorii uczniów klas 4-5 I MIEJSCE i MEDAL PLASTYCZNY TALENT zdobyła JULIA DZEDZEJ, PRZEMYSŁAW KOPIEC otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ.

            W kategorii   uczniów klas 6 - 8  po raz drugi I MIEJSCE oraz  MEDAL PLASTYCZNY TALENT zdobyła KORNELIA KOSTEK, DOMINIKA WOLSKA i NATALIA DUDZIAK otrzymały WYRÓŻNIENIA.
             Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu twórczych pomysłów na kolejne artystyczne wyzwania!


            Anna Barsul, Marzena Szramowiat

            Galeria zdjęć...

             

        • Zabawa Andrzejkowa
          • Zabawa Andrzejkowa

          • Od wieków młode panny zbierały się w noc św. Andrzeja , aby dowiedzieć się, co je spotka w przyszłości. Kawalerowie, ciekawi swojej przyszłości, gromadzili się kilka dni wcześniej w wigilię św. Katarzyny. Przyszłość przepowiadano dzięki zabawom, które miały charakter matrymonialny i traktowano je bardzo poważnie.
            Dziś andrzejki są okazją nie tylko do wspaniałej zabawy, ale także źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
            Uczniowie, podtrzymując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja w dniu 29.11.2018r. wzięli udział w zabawie andrzejkowej. Atrakcją zabawy była wyścig butów. Zabawa wzbudziła wiele radości i śmiechu, a zwycięzcy czyli najszybsza Katarzynka i najszybszy Andrzej otrzymali słodkie upominki.


            Uczestnicy dyskoteki chętnie tańczyli na parkiecie prezentując swoje wspaniałe umiejętności taneczne. Mieli również okazję,  ku ich wielkiej radości i zaangażowaniu, wziąć udział w pląsach tanecznych zorganizowanych p. Agatę Nuckowską.
            Tradycyjnie już Szkolna Rada Rodziców ufundowała poczęstunek w postaci pysznych pączków. Za co serdecznie dziękujemy.
            Organizatorami dyskoteki w klasach młodszych były klasy II i IV wraz z wychowawcami: p.Grażyną Rębisz, p.Bożeną Ciereszko, p. Joanną Krawiec, p. Dorotą Błażyńską oraz p. Sławomirem Rakiem.
            Zabawy, śmiechu i radości było wiele. To była wspaniała zabawa andrzejkowa.

            Galeria zdjęć...

          • Finał VII Dolnośląskiego Konkursu "Bezpieczny KRUSnal"

          • 27 listopada 2018r. w Centrum Aktywności Społecznej w Podgórzynie odbył się finał VII Dolnośląskiego Konkursu „Bezpieczny KRUSnal”. W etapie wojewódzkim konkursu udział wzięli uczniowie, którzy zwyciężyli w etapie regionalnym. Wyłoniono wówczas 40 laureatów spośród blisko tysiąca uczestników. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lubomierzu reprezentowały Eva Pawłowska i Dominika Wolska. Obie uczennice  w finale konkursu otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!

        • Dzień Pluszowego Misia w Oddziale Przedszkolnym w Wojciechowie
          • Dzień Pluszowego Misia w Oddziale Przedszkolnym w Wojciechowie

          • W dniu 23.11.2018 r. Przedszkolaki z Naszej placówki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. Tego dnia każde dziecko przyszło do Przedszkola ze swoim małym lub dużym, jedno lub wielokolorowym przyjacielem –  Misiem. A każdy z nich był piękny i wyjątkowy.
            Uroczysty dzień rozpoczął się od pokazu oraz przedstawienia swoich maskotek. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersz o misiu, bawiły się przy piosenkach: „Pokochaj pluszowego misia”, ‘Jadą, jadą misie”. Nie zabrakło również zadań wymagających uwagi i koncentracji, takich jak:  zgadywanie zagadek ,przejście po ,,linie” z misiem na drugą stronę, itp..

            W ramach tego ważnego dnia, dzieci wykonały także pracę plastyczną- misia.Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało dyplom „ Przyjaciela Pluszowego Misia” okolicznościowy medal, słoiczek z miodem oraz słodkiego Misia Lubisia. Ten dzień w Przedszkolu dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu, pozytywnych wrażeń oraz zintegrował ich podczas wspólnej zabawy z kolegami i swoimi pluszakami. Dziękujemy Sponsorom oraz Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie rzeczowe na rzecztej uroczystości.
                                                                                                                   

               Elżbieta Żemetro

            Galeria zdjęć...

             

        • Wyjazd do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W PRZYLASKU koło Lubania.
          • Wyjazd do SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W PRZYLASKU koło Lubania.

          • W październiku została ogłoszona w naszej szkole akcja zbiórki karmy dla zwierząt ze SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT w PRZYLASKU koło Lubania. Cały miesiąc uczniowie wszystkich klas gromadzili karmę, kołdry, koce, materace, zabawki dla bezdomnych pupili. Koniec października zakończył zbiórkę. Każda klasa skrupulatnie zliczyła zgromadzoną karmę i przekazała wyniki organizatorom akcji. Dary przyniesione przez poszczególne klasy były przeliczane w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i klasy 4-8. Nagrodą dla klas, które uzbierały najwięcej produktów, był wyjazd z darami do schroniska. 21 listopada uczniowie zwycięskich klas 3a i 6b wraz z wychowawcami Joanną Budzicz, Agatą Kostek i Izabelą Gut – Wąsiewską udali się wraz ze zgromadzoną karmą do „Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Przylasku”.

            Z ogromnym zadowoleniem wynosiliśmy pakunki, a było ich niemało. Możemy być z siebie dumni, bo zgromadzone dary stanowiły bardzo pokaźną ilość. W schronisku przywitał nas ciepło gospodarz tego miejsca, a po chwili poczuliśmy się jak u „siebie”, bo okazało się, że schronisko należy do Związku Gmin “Kwisa”, a operatorem jest od roku 2014 jest Spółka “IZERY” z Lubomierza. Oprowadzający opowiedział o swoich podopiecznych, o możliwości adopcji zwierzaka. Uczulił uczniów na  właściwą opiekę, jak również na właściwe traktowanie swoich małych zwierzaków. Odwiedziliśmy wszystkie psy i kotki. Największą atrakcją pobytu w schronisku był spacer z pieskami na smyczy po pobliskim lesie. Uczniowie klasy 3a i 6b na pewno długo będą wspominać ten wyjazd.


            Wychowawcy klas Joanna Budzicz, Agata Kostek

            Galeria zdjęć...

        • „ Orzeł Biały- nasza duma”
          • „ Orzeł Biały- nasza duma”

          • Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się konkurs plastyczny pt. „ Orzeł Biały- nasza duma”.Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawienie w dowolnej technice plastycznej polskiego orła.
            W konkursie udział wzięło 21 uczniów z klas I-III. Najważniejszym aspektem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem polskich symboli narodowych oraz upowszechnienie wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków państwa polskiego.
            Poziom prac konkursowych był niezwykle wyrównany.
            Po długich obradach komisja konkursowa wyłoniła trzy najlepsze prace. Pierwszą nagrodę zdobyła Kalina Kaczyńska( klasa 2a). Drugie miejsce zajęła Maja Mendychowska ( klasa 2b). Trzecie miejsce zajęła praca Macieja Malewskiego( klasa 1a).
            Ze względu na wysoki poziom prac postanowiono przyznać dwa wyróżnienia, które otrzymali Alicja Laszczyńska ( klasa 2a) oraz Paweł Szerszeniuk ( klasa 2b).
            Laureaci konkursu zostali nagrodzeni książkami o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło również nagród dla pozostałych uczestników konkursu.
            Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło podczas uroczystego apelu z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który odbył się 9 listopada.
            Organizatorami konkursu były Grażyna Rębisz oraz Beata Pomorska. Fundatorami nagród była Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lubomierzu.

            Beata Pomorska

             

        • Audycja umuzykalniająca ,,Sto lat dla Niepodległej”
          • Audycja umuzykalniająca ,,Sto lat dla Niepodległej”

          •  15.11.2018r. do dzieci z  Oddziału  Przedszkolnego w Wojciechowie zawitali muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze z audycją umuzykalniającą pt. ,,Sto lat dla Niepodległej” Przedszkolaki podczas koncertu wysłuchali uskrzydlającą opowieść o odzyskaniu wolności oraz radosne i patriotyczne melodie.Wspólnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec dzieci podziękowały artystom za  występ oklaskami.

            Galeria zdjęć...

        • 100 LAT NIEPODLEGŁEJ!
          • 100 LAT NIEPODLEGŁEJ!

          • 15 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry. Dwie grupy uczniów klas I - IV i klas V - VIII wzięły udział w audycjach umuzykalniających, które dopełniły i uświetniły obchody 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole, a tytuł audycji to „100 lat Niepodległej!”. W pierwszej części spotkania prowadząca nawiązała do symboli narodowych, do ich wartości, a nasi uczniowie udowodnili, że temat jest im bardzo bliski, bo bez trudu odpowiadali na zadawane kolejno pytania. Po wprowadzeniu uczniowie w postawie stojącej wspólnie z muzykami odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” z towarzyszeniem pięknie brzmiącej trąbki. Możemy być dumni, bo wykazaliśmy się świetną znajomością całego tekstu naszego Hymnu Narodowego. Po hymnie muzycy zaprezentowali na pianinie, klarnecie i trąbce piosenkę żołnierską „Jak to na wojence ładnie” wprowadzając słuchaczy w klimat czasów kiedy Polska była pod zaborami.

            Następnie prowadząca opowiedziała uczestnikom audycji o rodzinie orłów i zaprosiła do wspólnej wyprawy z orzełkiem Stasiem. Staś udał się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, a następnie do Krakowa. W drodze do Krakowa przypomniał sobie melodię, którą nuciła mu mama, a była to pieśń wojskowa „Oka”. Podczas zwiedzania Krakowa nie mogło zabraknąć hejnału z wieży Kościoła Mariackiego wygranego na trąbce. Uczniowie poznali trąbkę jako instrument dęty blaszany. Była okazja wspólnie zaśpiewać „Przybyli ułani pod okienko” i wysłuchać Hymnu Wojska Polskiego - „Legiony to żołnierska nuta” znanego też pod innym tytułem „My Pierwsza Brygada”. Ówcześnie była to pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego. Orzełek Staś podróżował z Krakowa wzdłuż Wisły, a wyprawę swą zakończył w Warszawie 11 listopada 1918 r., kiedy to Polacy przeżywali fakt odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Cieszymy się, że w takim muzycznym klimacie wśród pieśni, woskowych marszów, mogliśmy jeszcze raz świętować 100-lecie Niepodległej. Cieszymy się również, że mogliśmy w taki sposób uczcić pamięć i oddać hołd bohaterom, dzięki którym możemy świętować tak wspaniałą rocznicę.                                                                                                     
                                                                                                              

                       Agata Kostek

            Galeria zdjęć...

             

             

        • Warsztaty profilaktyczne
          • Warsztaty profilaktyczne

          • 14 listopada  2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu odbyły się warsztaty profilaktyczne dla klas II-VII.  Prowadzącymi zajęcia byli trenerzy z Ośrodka Psychoprofilaktyki Nowa Perspektywa z  Krakowa.
            Tematy prowadzonych warsztatów dotyczyły:  
            -  Profilaktyka wagarowania  i agresji słownej.
            -  Motywowanie do nauki szkolnej.  
            -  Media - profilaktyka uzależnienia od komputera i cyberprzemocy.
            Wyżej wymienione przedsięwzięcia odbyły sie dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta i Gminy w Lubomierzu, a w szczególności Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi, za które serdecznie dziękujemy.

            Galeria zdjęć...

             

        •  BEZPIECZNY KRUSnal
          • BEZPIECZNY KRUSnal

          •         14 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Dolnośląskim Konkursie BEZPIECZNY KRUSnal organizowanym przez wrocławski oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Współorganizatorami byli również pracownicy Nadleśnictwa i Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy na temat zagrożeń wynikających z pracy na roli wśród dzieci i młodzieży.  Uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych zmagali się z różnymi pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa życia na wsi. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Lubomierzu reprezentowali:

            Dominik Radyno
            Marek Magierowski
            Dominika Wolska
            Eva Pawłowska


            Dzieci w oczekiwaniu na wyniki konkursu miały okazje zwiedzić Jednostkę Ratowniczo - Gaśniczą nr 1 Jelenia Góra- Cieplice, gdzie strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy i oprowadzili po jednostce.
            Do wojewódzkiego etapu konkursu przeszło 10 uczniów szkół podstawowych, w tym dwie uczennice Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lubomierzu:
            Eva Pawłowska- miejsce 5
            Dominika Wolska- miejsce 10
            Uczestnicy otrzymali piękne nagrody, również za sam udział w konkursie. Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!                                                 

                                                                                                              Opiekun Agata Nuckowska

            Galeria zdjęć...

        • 11  LISTOPADA  W  PRZEDSZKOLU  MIEJSKIM  W  LUBOMIERZU
          • 11 LISTOPADA W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM W LUBOMIERZU

          •     Z okazji 100-nej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu dumnie przedstawiły krótki program patriotyczny. Program zaczął się od występu grupy najmłodszej, wierszem „Kto Ty jesteś?”, następnie dzieci z grup starszych zatańczyły „Poloneza”. Po odśpiewaniu pieśni „Piechota” i recytacji wierszy o charakterze patriotycznym, wszyscy wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewaliśmy Hymn Polski. Po występie, grupy starsze, przemaszerowały na rynek miasta, gdzie wraz ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum oraz Zespołem Szkół, odśpiewany został ponownie Hymn Polski o godzinie 11:11. W ten jakże wyjątkowy dla nas Polaków dzień, połączyliśmy się w śpiewie z całą Polską.

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Lubomierzu
      • Sekretariat Zespołu Szkół tel.75 78 33 112 LO, Technikum, Szkoła Br. tel. 75 78 33 634 Przedszkole Miejskie tel. 75 78 33 537
      • Zespół Szkół w Lubomierzu ul. Kościuszki 5 LO, Technikum, Szkoła Br. ul. Chopina 9 Przedszkole Miejskie w Lubomierzu ul. Józefa Stogryna 2 59-623 Lubomierz Poland
    • Logowanie