• WAKACJE POD ZNAKIEM REMONTÓW

• Czas wakacji to przede wszystkim okres wypoczynku i regeneracji sił po wszystkich aktywnościach minionego roku szkolnego. Jednak jest to także okazja, by budynki szkolne przygotować do nowego etapu działalności edukacyjnej. W Zespole Szkół w Lubomierzu wakacje przebiegają więc pod znakiem remontów.

Jeszcze wiosną tego roku lifting przeszedł sekretariat w budynku szkół ponadpodstawowych. Odświeżone zostały wnętrza oraz wstawione nowe drzwi do gabinetu wicedyrektora szkoły. Kolejne pomieszczenia, które w czasie wakacji są odnawiane to m.in. sale świetlicy szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu. Odświeżenie ścian, nadanie wnętrzom nowego, przyjaznego charakteru z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na dzieci i młodzież korzystające z zajęć świetlicy szkolnej. Lipiec to miesiąc remontów również w Przedszkolu Miejskim. Odnowiono ściany sal, nadano im nowy, jasny wygląd, na nowo rozplanowano rozmieszczenie miejsc zabaw i zajęć edukacyjnych, a także zakupiono nowe sprzęty i zabawki edukacyjne. Dzięki zabiegom rady rodziców, nauczycieli i wychowawców ze środków pozyskanych podczas festynu zakupiono elementy wyposażenia placu zabaw np. zjeżdżalnie, domki dla dzieci, huśtawki oraz żagiel przeciwsłoneczny.

Także trwający od dłuższego czasu remont internatu również wszedł w decydującą fazę. Kontynuowane są prace nad instalacją centralnego ogrzewania w pokojach, a na korytarzach już położone zostało ogrzewanie podłogowe. Wszystko po to, by młodzież, która już we wrześniu znów zostanie zakwaterowana, mogła bez przeszkód mieszkać i spokojnie realizować naukę i czas wolny.

Zatem dużo się dzieje. Zespół Szkół zmienia się, odświeża swoje wnętrza, by nasi uczniowie mogli uczyć się i bawić w przyjaznym środowisku.