• Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

• 23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym. W tym dniu organizacje na całym świecie podejmują działania zachęcające do pomocy osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz uwrażliwiają na problemy dotykające społeczeństwo. W tym roku nasze przedszkole również przyłączyło się do działania. Grupa 3-4-latków już od miesiąca przygotowywała się, zbierając serduszka za każdą drobną i większą pomoc w domu lub przedszkolu.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pomocy Potrzebującym z inicjatywy pań wychowawczyń młodszej grupy zostali zaproszeni Goście, którzy na co dzień służą pomocą:

Zuzanna Szyderska- wolontariusz w stowarzyszeniu Szlachetnej Paczki Rejonu Lwowek Śląski oraz organizator zbiórek dla dzieci oraz Łukasz Moszczyński- policjant, strażak ochotnik OSP KSRG LUBOMIERZ oraz OSP WOJCIECHÓW. W trakcie spotkania z dziećmi Goście przedstawili charakterystykę swojej pracy i wolontariatu oraz opowiedzieli, w jaki sposób pomagają innym. Mówili również o tym, że trzeba pomagać potrzebującym, ale i nie bać się samemu poprosić o wsparcie, gdy jesteśmy w potrzebie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały naszych Gości i zadawały wiele pytań oraz chwaliły się swoimi dobrymi uczynkami. Na zakończenie Pani Zuzia pogratulowała dzieciom, które zebrały wszystkie serduszka, czyniąc dobro i wręczyła pamiątkowe serca, by przypominały im, że odrobina dobra, pomocy i życzliwości okazana drugiej osobie może rozpromienić choć na chwilę czyjeś życie. Dzieci na pamiątkę tego dnia wykonały również łańcuch pomocnych dłoni.

Aleksandra Barsul

Małgorzata Hajdul