• KONKURS - NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA 2023

• Zwiastunem zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole było ogłoszenie w marcu Szkolnego Konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2023”. Pomysłodawcą była Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, której przewodniczy Pan Daniel Szeterlak.

Przedmiot konkursu stanowiła palma wielkanocna jako forma przestrzenna od 50 cm do 100 cm, wykonana indywidualnie. Mile widziane były palmy z surowców naturalnych. Uczniowie wykorzystywali różnorodne materiały takie jak bibuły, kolorowy papier, wstążki, suszone kwiaty, gałązki itp. Powołane jury dokonało oceny prac pod względem zgodności z tradycją, różnorodności doboru materiału, oryginalności, precyzji wykonania, stabilności, estetyki pracy oraz ilości włożonej pracy. Na konkurs w klasach I – III wpłynęło 25 prac, a w klasach IV – VIII – 20. Prace zachwyciły organizatorów i jury. Poziom wytworów naszych uczniów był bardzo wysoki. Prace oczarowały wszystkich pięknym wykonaniem. Po wnikliwej ocenie jury przyznało miejsca w klasach I – III: I miejsce – Wiktoria Kołodziejczak 1b, II miejsce – Liliana Maciejczak 3a, III miejsce – Aleks Gabryś 2a. W klasach IV – VIII: I miejsce – Weronika Binasiewicz 4b, II miejsce – Majka Burska 4b, III miejsce – Emil Harhatów 4b.

Organizatorzy przyznali i ufundowali nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca w kategorii klas I – III i trzy pierwsze miejsca w kategorii klas IV – VIII. 5 kwietnia w klasach I – III odbył się apel podsumowujący konkurs. W obecności Pana Dyrektora naszej szkoły Marka Kozaka i przedstawicielki Rady Rodziców Pani Ewy Więcek uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i pamiątkowe dyplomy. Podsumowanie konkursu w klasach IV – VIII miało miejsce 18 kwietnia.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomysł i ufundowanie nagród!

Koordynatorki konkursu

Agata Kostek