• KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

• W tym roku w szkolnych eliminacjach do etapu powiatowego udział wzięło 17 szopek wykonanych przez uczniów w kategorii klas I – III i 14 prac z klas IV - VIII. Szopki betlejemskie stworzone przez naszych uczniów niezmiennie przyciągają uwagę swoją oryginalnością. Do stworzenia unikatowych dzieł uczniowie najczęściej wykorzystują materiały przyrodnicze, ale niezwykłe prace powstają również z makaronu czy włóczki.

Wśród uczniów laureatów eliminacji znaleźli się:

Antonina Reszko 1b, Alan Amrogowicz 1b, Kinga Witkowska 2a, Zuzanna Pająk 2a, Oliwer Misiewicz 2b, Nadia Rak 2b, Maksymilian Szymonowicz 2b, praca zbiorowa: Ignacy Matuszewicz 2b, i Filip Matuszewicz 5b i Majka Burska 5b, Alicja Jasińska 2b, Eryk Zawora 3b, Liliana Maciejczak 4a, Bartosz Dyjak 4a i Mikołaj Dyjak 4a /praca zbiorowa/, Agata Binasiewicz 5b i Magdalena Jurgiel 5b /praca zbiorowa/, Nicola Szeterlak 5b, Weronika Binasiewicz 5b, Joanna Danieluk 6a i Igor Rozum 6a /praca zbiorowa/, Julia i Paulina Chroł 6b /praca zbiorowa/, Dominik Kossowski 7b.

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 20 grudnia 2023 r.  w czasie uroczystego otwarcia wystawy szopek betlejemskich w  Fundacji im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim.

W kategorii 7 - 9 lat jury nagrodziło KINGĘ WITKOWSKĄ 2a – II miejsce, ALANA AMROGOWICZA 1b, który otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim, a szopki ANTONINY RESZKO 1b, ZUZANNY PAJĄK 2a i OLIWERA MISIEWICZA 2b zdobyły wyróżnienia.

W kategorii 10 – 12 II miejsce zajęła praca WERONIKI BINASIEWICZ 5b.

Prace wszystkich uczestników konkursu prezentowały się wspaniale.

Jak co roku wystawę szopek będzie można obejrzeć okresie bożonarodzeniowym w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim.

Agata Kostek

Marzena Szramowiat