• ZABAWA ANDRZEJKOWA

• Czwartek (30 listopada) w naszej szkole już od rana zaczął się dość nietypowo.   Po korytarzach przemykały różne postacie z bajek i filmów oraz uczniowie w odświętnych strojach.

Wraz z końcem pierwszej lekcji klasy 1 – 3  udały się do sali gimnastycznej, by jako pierwsze świętować andrzejki. Na rozpoczęcie uczniowie klas drugich przedstawili krótką genezę andrzejek. Przygotowane były też miejsca z zabawami andrzejkowymi, gdzie chętni uczniowie mogli losować karteczki z różnymi ciekawostkami i poznać imię dobrego kolegi  lub koleżanki. Zabawę młodszym uczniom  urozmaicił taniec na gazecie oraz belgijka.

Po trzeciej lekcji parkietem sali gimnastycznej zawładnęli uczniowie starszych klas. W tym roku to szóstoklasiści przygotowali stanowiska z wróżbami. Uczestnicy zabawy z niecierpliwością rzucali pierścionkiem, by wylosowana litera odkryła przed nimi jakieś wesołe wydarzenie z przyszłości; przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii albo losowali przedmiot, który wskazywał na zawód, jaki mogą wykonywać w przyszłości. W przerwie między energicznymi pląsami organizatorzy przeprowadzili konkurs na najciekawsze przebranie. Niektórzy próbowali swoich sił w konkursie na najdłuższy taniec z balonem. Tradycyjnie odtańczono belgijkę i macarenę. Miłym akcentem była niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców; wafelki i woda smakowa pozwoliły uzupełnić utracone kalorie, za co serdecznie w imieniu uczniów dziękujemy! Podziękowania składamy również Panu Łukaszowi Pludrze za oprawę muzyczną.

Wszyscy uczniowie w dobrych humorach wrócili do szkoły. Każdemu dobrze zrobił ten wesoły i aktywnie spędzony czas.

Agata Kostek

Anna Barsul

Joanna Budzicz

Ewa Jasińska

• KSIĄŻKA DLA SZPITALA

• W Zespole Szkół w Lubomierzu w terminie od 06.11.2023 r. do 30.11.2023 r. z inicjatywy pani Ewy Jasińskiej została przeprowadzona akcja ,,Książka dla szpitala”.

Do zbiórki z wielkim zaangażowaniem przyłączyła się bardzo duża liczba dzieci, które z chęcią przynosiły książki na ten szczytny cel. Łącznie zebraliśmy aż 800 książek.

W piątek 08.12.2023 r. pani Ewa Jasińska wraz z trzema uczniami z klasy 7b: Michałem Czają, Igorem Nowakiem i Maciejem Majerem pojechali do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Książki zostały przekazane do tamtejszego szpitala na dwa oddziały: pediatryczny oraz chirurgii dziecięcej. Dyrekcja szpitala była bardzo zadowolona z przeprowadzonej zbiórki. Zostaliśmy uhonorowani przez Szpital podziękowaniem w formie dyplomu, a także zostaną jeszcze zamieszczone podziękowania na stronie internetowej szpitala.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim dzieciom jak i ich rodzicom, którzy w tak wspaniały sposób potrafili włączać się w tego typu akcje i nieść pomoc potrzebującym dzieciom i młodzieży. Nasze książki z pewnością umilą małym pacjentom czas pobytu w szpitalu.

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce książek.

Pamiętajmy dobro wraca!

Ewa Jasińska

Nauczycielka

Zespołu Szkół w Lubomierzu

• MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

• W tym roku uczniowie klasy 4 -7 rozpoczęli radosne świętowanie już w wigilię mikołajek. W tym celu zorganizowano wyjazd do kina Helios w Jeleniej Górze na film „Jak zostać św. Mikołajem?”

Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia.

Podróże w czasie, szczypta magii, dreszczyk emocji, wspaniałe miejsca… Było pięknie i ciekawie… A wszystko po to, by uświadomić młodym widzom, że istotą Świąt Bożego Narodzenia są wartości takie jak miłość, przyjaźń, życzliwość i niesienie dobra.

Interesujący seans ze świątecznym klimatem oraz mądrym przesłaniem bardzo się podobał.

W wolnej chwili, po projekcji filmu, dzieci miały czas na zakupy.

W drodze powrotnej przedstawiciele samorządu klasowego z 6b wraz z wychowawczynią Joanną Budzicz przekazali prezent mikołajkowy uczniowi, który z powodów zdrowotnych nie może jeszcze uczęszczać do szkoły. Spełnienie jego marzeń (gra i konsola gier wideo) stało się możliwe dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży ciast w ramach akcji „Słodki czwartek dla Patryka”. Życzymy Patrykowi dużo sił,  uśmiechu i niech jak najszybciej do nas wraca.

Wycieczka była udana, o czym świadczą uśmiechnięte buzie na pamiątkowych zdjęciach. Grupa – mimo że była liczna – spisała się doskonale i  wszyscy bezpiecznie i w dobrych humorach wrócili do szkoły.

Anna Barsul

Joanan Budzicz