• KONKURS RECYTATORSKI

• 29 marca 2022 r. w szkolnej bibliotece  odbyły się szkolno - gminne eliminacje do XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.

W eliminacjach wzięli udział: Michał Bogdan (4a), Joanna Danieluk (4a), Szymon Januszkiewicz (4a), Maciej Kisiliczyk (4a), Igor Rozum (4a), Damian Tarnowski (4a), Hanna Adamowicz (4b), Julia Chroł (4b), Paulina Chroł (4b), Julia Paś (4b), Dominik Kossowski (5b), Mariusz Marciniak (6a), Mateusz Mordas (6a), Maja Lichtańska (7a), Laura Burbul (8c), Nikola Dudziak (8c).

Komisja konkursowa w składzie: Irena Siedlecka, Anna Barsul i Anna Rogulska po wysłuchaniu prezentacji  nagrodziła: IGORA ROZUMA (w kategorii uczniów młodszych) oraz NIKOLĘ DUDZIAK (w kategorii uczniów starszych).

W środę 6 kwietnia br. w Klubie Integracji Społecznej w Mirsku rozegrany został  etap powiatowy. Do udziału w eliminacjach – oprócz reprezentantów naszej szkoły – przystąpiły szkoły z Mirska, Pławnej, Lwówka Śląskiego i Wlenia.

Nikoli i Igorowi nie udało się tym razem stanąć na podium, ale doświadczenia, jakie udało im się zdobyć, są również bardzo ważne. Uczniowie spędzili czas w życzliwej atmosferze, zawierając nowe znajomości.

Renata Juncewicz,

Anna Barsul

• Wyjazd do teatru

• Dnia 30 marca 2022 roku uczniowie klas IV - VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu w bardzo licznej grupie wybrali się wraz z opiekunami:

Dorotą Błażyńską, Agnieszką Jurkowską-Misiewicz, Joanną Budzicz, Wiolettą Rotkiewicz,

Anną Rogulską, Sylwią Ogonek oraz Marzeną Szramowiat do Zdrojowego Teatru Animacji im. Bogdana Nauki w Jeleniej Górze. Uczestniczyli  tam w przedstawieniu  „Złodziej czasu” przygotowanym z okazji 45-lecia cieplickiej placówki.

Piękna scenografia, tajemniczy nastrój, światła, muzyka sprawiły, że przenieśliśmy  się w nieco inny baśniowy świat. Zarówno uczniów jak i wychowawców oczarował  klimat przedstawienia, w którym główne role odgrywały lalki.

Po zakończonym spektaklu, w podziękowaniu za piękny występ, uczniowie naszej szkoły  wręczyli aktorom  róże.

Przedstawienie  to  skłoniło uczniów do refleksji na temat czasu i przemijania tego, co ważne  w życiu, dokonanych wyborów i ich konsekwencji.

Ostatnim etapem wycieczki był  spacer po Parku Zdrojowym. Zachwyceni i pełni wrażeń uczniowie oraz nauczyciele wrócili do szkoły.

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• Obchodzony jest 19 listopada w ponad 180 krajach, a jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

19 listopada br. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a jego oryginalna nazwa brzmi Hallo World Day.

To również apel przeciwko problemom, często smutnej i bardzo trudnej w obecnych czasach rzeczywistości.

Ponadto na korytarzu przy pokoju nauczycielskim przygotowana była Skrzynka Życzeń i Pozdrowień, która spełniała rolę szkolnej poczty życzliwości.

Każdy, kto chciał przygotować komuś miłą niespodziankę, mógł wrzucić do skrzynki własnoręcznie wykonaną kartkę z serdecznymi życzeniami, pozdrowieniami lub miłe słowa.

To wydarzenie miało nam przypomnieć, że w każdym z nas drzemią pokłady dobra oraz to, że dobro, które przekazujemy do ludzi, wraca do nas podwójnie. ;)

Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Nasza społeczność szkolna w różny sposób akcentowała ten dzień.

Wychowawcy wraz z uczniami tworzyli: Portret Człowieka Życzliwego, Kodeksu Życzliwości, Alfabet Dobrych Manier, wybory na najsympatyczniejszą uczennicę i ucznia w klasie, oraz piękne plakaty związane z Dniem Życzliwości

W tym dniu kolorem ubrania był żółty a uśmiechnięte „buzie” zdobiły bluzy uczniów.