• „Któż jak Bóg’’- Festiwal Piosenki Religijnej w Sobocie

• Już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu uczestniczyli w IX Festiwalu Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” o Aniołach, o Świętych, o Powołaniu.

Pomysłodawcą tego wydarzenia jest michalita CSMA, ks. Zbigniew Pajor, były proboszcz parafii w Sobocie .

W tym roku Julia Paś z klasy 5b zaśpiewała dwa utwory ,,Drzewo’’   i „Siedem”, a Karolina Jędrzejczak z klasy 1c zaprezentowała utwory „Błogosławieni Miłosierni’’ i „Tobie chór Aniołów”.

Jury konkursowe: p. Urszula Graczyk, nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II ze Lwówka Śląskiego, oraz p. Ryszard Rydz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej z Legnicy, przyznało naszym solistkom ex aequo II miejsce. Dodatkowo Julia Paź otrzymała wyróżnienie: Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział we Mszy Świętej, a po zakończonej liturgii czekał na nas słodki poczęstunek, przygotowany przez mieszkańców Soboty i Dłużca. Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przebieg tego wydarzenia, za wspaniałą atmosferę oraz ufundowane nagrody. A naszym reprezentantkom jeszcze raz serdecznie gratulujemy profesjonalnego występu oraz życzymy kolejnych sukcesów. Już dziś planujemy kolejne spotkanie za rok!

Do zobaczenia!

Wioletta Rotkiewicz, Agata Nuckowska

• WYCIECZKA DO GRZYBOWA

• W dniach 17.05 – 20.05.2023 r. uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce nad morze. Przywitanie z Bałtykiem odbyło się na plaży w Kołobrzegu i jeszcze tego samego dnia – po zakwaterowaniu – cała grupa spędziła popołudnie na plaży w Grzybowie, gdzie mieścił się nasz ośrodek wczasowy.

Kolejne dni obfitowały w wiele atrakcji.

Uczniowie odwiedzili ponownie Kołobrzeg, by z latarni morskiej podziwiać urokliwą panoramę miasta i plażę. Zwiedzili Muzeum Minerałów, gdzie mieli okazję zobaczyć największą muszlę w Polsce i unikatowe zbiorów minerałów, w tym sporo z naszego regionu. Byli w Muzeum Oręża Polskiego. Tu zapoznali się z historią wojska polskiego                       od średniowiecza do współczesności, zobaczyli wiele ciekawych wojskowych eksponatów. Czterdziestominutowy rejs w morze na statku Pirat dostarczył dużo miłych wrażeń, a po powrocie dzieci utrwaliły te chwile, wykonując kolorowe ramki do widokówek przedstawiających statek.  Przemierzając kolejką urokliwe kołobrzeskie ulice, młodzi podróżnicy słuchali opowieści przewodnika o ważnych obiektach i poznali ciekawostki z historii tego miasta.

W programie wycieczki były także  Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Tu uczniowie wędrowali po największym  na świecie labiryncie grabowym. Z wieży widokowej podziwiali piękne kompozycje kwiatów i krzewów. Mieli dużo frajdy podczas poszukiwania wyjścia,       a na koniec złapali się za ręce i wszyscy utworzyli kolorową spiralę.

Dzieci aktywnie spędzały popołudnia na plaży, gdzie grały w piłkę. Bardzo podobały się zabawy z chustą animacyjną i konkurs na budowle z piasku, kamyków i patyków.

Z myślą o rodzicach, którzy z pewnością byli bardzo ciekawi, jak ich pociechy radzą sobie z dala od domu, dzieci napisały kartki z pozdrowieniami. Chociaż dotarły one po ich powrocie – dla rodziców były miłą niespodzianką, a dla uczniów są wyjątkową (choć nie jedyną) pamiątką  szkolnej wycieczki.

Organizatorki wycieczki:

Joanna Budzicz