• Dzień Patrona Szkoły

• Dzień 18 maja to dla nas, Polaków znamienna data, ponieważ tego dnia przyszedł na świat Karol Wojtyła, jeden z największych naszych rodaków, którego jako Papieża Jana Pawła II poznał i pokochał cały świat. Od wielu lat tego dnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. W obecnym roku przypada 102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Od kilku tygodni przygotowywaliśmy się do XIV Przeglądu Pieśni Religijnych: ” Święty Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie”. Cała społeczność szkolna uczciła pamięć naszego Patrona śpiewając pieśni związane z Jego życiem i drogą kapłańską.O godz. 9.00 rozpoczęliśmy wspólny koncert z podziałem na poszczególne kategorie klasowe. Jako pierwsza  wystąpiła grupa z Przedszkola Miejskiego, następnie klasy I - VIII potem grupa uczniów z szkoły ponadpodstawowej następnie uczniowie z klasy przygotowawczej z Ukrainy. Koncert zakończył występ nauczycieli i pracowników naszej szkoły pieśnią: „Nie zastąpi Ciebie nikt!”.

Nasi Uczniowie są dumni z tego, że nasza szkoła nosi imię człowieka, który złotymi zgłoskami zapisał się w historii Polski i świata. Szanował wszystkich ludzi niezależnie od pochodzenia, światopoglądu czy wyznawanej wiary. A ludzie go za to kochali. Jan Paweł II - poeta całym swoim życiem potwierdzał słowa wiersza: "Miłość mi wszystko wyjaśniła, miłość wszystko rozwiązała."

Wy - jako Polacy, jako uczniowie naszej szkoły, szczególnie zobowiązani jesteście do poznawania historii i twórczości Waszego Patrona oraz do brania z niego przykładu. Przez kolejne 100 lat nieście innym Jego przesłanie, które jest hasłem naszej szkoły:

W WAS JEST NADZIEJA!

Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu tej uroczystości.

Bóg zapłać!

Katechetki

FILM - Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie. (część I)

FILM - Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie. (część II)

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Nasza szkoła w dniu 2 kwietnia, jak co roku włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Myślą przewodnią tego dnia jest poszerzanie świadomości społecznej na temat autyzmu, natomiast kolorem poprzez który wyrażana jest solidarność z osobami ze spektrum, jest kolor niebieski.

Autyzm jest zaburzeniem neurorozwojowym, oznacza to że u jego podstaw leży nieprawidłowa praca mózgu. Atypowość może się objawiać w różny sposób u poszczególnych osób.

Osoby z ASD mają inny sposób postrzegania świata, inaczej rozumieją relacje społeczne, mogą intensywniej odbierać wrażenia zmysłowe, mogą mieć trudność co do sztywności zachowań. W tym dniu podczas spotkań z uczniami bardzo mocno podkreślane było, że inny nie oznacza ani gorszy, ani lepszy; jest po prostu odmienny, inaczej skonsturowany i zasługuje na nasze zrozumienie.

Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka o tej tematyce.

Nauczyciele i pracownicy szkoły oraz chętni uczniowie okazali swą solidarność poprzez założenie dowolnego elementu garderoby w kolorze niebieskim.

• KONCERT „OBUDŹ W SOBIE WIOSNĘ”

• 25 marca uczniowie klas 1 – 8 wzięli udział w koncercie edukacyjnym Dominiki Łukasiewicz „Obudź w sobie wiosnę”. W koncercie wystąpili:

prowadząca Dominika Łukasiewicz - klarnet,

Jacek Jaguś - gitara elektryczna,

Andrzej Kolasiński - basowe ukulele,

Krzysztof Pachołek - śpiew i piano.

Podczas spotkania usłyszeliśmy najsłynniejsze standardy jazzowe, zauważyliśmy różnice między muzyką klasyczną a rozrywkową, poznaliśmy etykietę zachowania podczas koncertu rozrywkowego. Wspólnie zaśpiewaliśmy z prowadzącą Kanon Hallo Django oraz piosenkę "Familijny Blues". Wzięliśmy też udział w zabawie w improwizowanie - soliści z publicznością. Podczas koncertu poznaliśmy pokrótce historię muzyki rozrywkowej -  jakie były początki, skąd się wzięła, jak się narodziła (blues, swing, rock and roll, boogie).

Koncert wprowadził uczestników w wiosenny nastrój i dostarczył miłych wrażeń i pozytywnych emocji. Dziękujemy bardzo pani Dominice za przygotowanie tak fantastycznego programu!

Agata Kostek, Marzena Szramowiat

Pani Dominika również przekazała swoje wrażenia po pobycie w naszej placówce:

Dzień dobry!

Jeszcze wspominam jak cudownie było u Was koncertować. Za każdym razem przyjeżdżam do Lubomierza z sercem pełnym szkolnych wspomnień, a wyjeżdżam uradowana, że nadal dzieci mają tam swoje piękne dzieciństwo. Proszę serdecznie pozdrowić ode mnie uczniów i grono pedagogiczne! – Dominika Łukasiewicz