• Psycholog szkolny

• Pani Sylwia Ignatowicz - psycholog szkolny

Psycholog szkolny i jego zadania:

Psycholog szkolny jest osobą biorącą aktywny udział w życiu szkoły. Spotyka się  z pojedynczymi uczniami, ale także realizuje warsztaty psychoedukacyjne mające na celu rozwój umiejętności radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami, asertywności, integracji, kreatywności, a także wielu innych umiejętności społecznych będących narzędziem do radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podejmuje również działania interwencyjne w sytuacjach kryzysowych. Aktywnie uczestniczy w działaniach wychowawczo-profilaktycznych na terenie szkoły. Psycholog w szkole pomaga w trudnych sytuacjach i udziela wsparcia.

Do psychologa szkolnego może zgłosić się:

uczeń, kiedy:

–  potrzebuje pomocy w radzeniu sobie z problemami,
          –  nie radzi sobie w kontaktach z rówieśnikami,
          –  chciałby z kimś porozmawiać o swoich trudnościach,
          –  chciałby poradzić sobie z konfliktami rówieśniczymi lub z bliskimi osobami;

rodzic, gdy:
          – niepokoi się o swoje dziecko,
          – zauważa, że dziecko ma trudności,
          – pragnie je lepiej zrozumieć.

Godziny pracy psychologa :

Poniedziałek     – 8:00 – 15:00

Wtorek               – 8:00 – 13:00