• Wyjazd do kina

• 28 października 2021 r. czwartoklasiści i grupa uczniów z 5 b brali udział w wycieczce do kina Helios w Jeleniej Górze. O 9.00 rozpoczęła się projekcja filmu pod tytułem Jak rozmawiać z psem. Młodym widzom bardzo podobała się historia wielkiej, prawdziwej przyjaźni Oliviera z psem, z którym chłopiec mógł się porozumiewać. Zabawne przygody i zwroty akcji gwarantowały świetną zabawę; skłaniały również do refleksji na temat tego, co w życiu jest najważniejsze.   Uczniowie dowiedzieli się, że najcenniejszą wartością jest szczęście rodzinne oraz przyjaźń między psem i człowiekiem, natomiast rzeczy materialne powinny znaleźć się na dalszym miejscu.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję lepiej się poznać,  utrwalili również zasady bezpiecznego   i kulturalnego zachowania się w autokarze i w kinie.

Joanna Budzicz

Renata Juncewicz

Anna Barsul

• DZIEŃ CHŁOPAKA

• To sympatyczne święto 4a uczciła w tym roku nietypowo: skorzystaliśmy z zaproszenia i odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne AgroKonie w Wojciechowie. O bezpieczeństwo uczniów podczas pieszej wędrówki zadbały Panie:  Irena Siedlecka i Anna Barsul. Państwo Danielukowie zapewnili zarówno chłopcom jak i dziewczętom wiele atrakcji. Czwartoklasiści jeździli konno, skakali na trampolinie, grali w piłkę. Dużym wyzwaniem była zabawa na koniu gimnastycznym. Po malowniczej okolicy rozbrzmiewał donośny śmiech dzieci i roznosił się zapach pieczonych kiełbasek. Na wolnym powietrzu doskonale smakowało domowe ciasto.

To był wesoły i aktywnie spędzony czas. Serdecznie dziękujemy Gospodarzom za przemiłą gościnę i  wszystkim Rodzicom zaangażowanym w zorganizowanie wycieczki.

wychowawczyni 4a

• Konkurs plastyczno – techniczny „Najpiękniejszy różaniec”

„Najpiękniejszy różaniec” - pod takim hasłem w  Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II     w Lubomierzu został zorganizowany konkurs plastyczno – techniczny, skierowany do uczniów    klas I-VIII

Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów  u dzieci i młodzieży, jak również budzenie aktywności twórczej, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości.

Uczestnicy konkursu do wykonania różańców wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, kasztanów, orzechów, jarzębiny, drewnianych koralików, makaronu, chrupek, nakrętek, klocków  itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem laureatów.

W konkursie wzięło udział 82 uczniów. Jury przyznało 23 nagrody oraz 59 wyróżnień. Wręczenie dyplomów odbędzie się w listopadzie, podczas uroczystego apelu, gdzie zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Piękne prace, nagrodzone i wyróżnione, zostały wyeksponowane w holu naszej szkoły.

Wioletta Rotkiewicz

Agata Nuckowska

• WYJAZD NA ZAJĘCIA WARSZTATOWE W ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ „KOWALOWE SKAŁY”

•             Klasy 2 a i 2b w poniedziałek 04.10.2021 r. wyjechały na wycieczkę do Wrzeszczyna na zajęcia warsztatowe „Od owieczki do niteczki”.

Przed wyjazdem odbyła się z uczniami pogadanka na temat właściwego i bezpiecznego zachowania w czasie wyjazdu i przestrzegania zasad związanych z Covid - 19.

Po przyjeździe na miejsce właścicielka zagrody edukacyjnej pani Agata zaprosiła nas  do altany w której  spożyliśmy drugie śniadanie i mieliśmy możliwość obserwacji gospodarstwa.

Następnie przemieściliśmy się do sali warsztatowej, gdzie uczniowie bardzo aktywnie pod czujnym okiem pani Agaty uczestniczyli w warsztatach pod hasłem „Proces tworzenia: owca - dawca runa - gotowy wyrób. Dzieci wykonywały z wełny maskotki, ozdabiały je               i zabrały ze sobą do domu.

W czasie powrotu do autobusu dzieci obserwowały przyrodę i zbierały okazy roślinne.

Wyjazd warsztatowy wzbogacił nas w dużo nowych informacji i doświadczeń życiowych.

Grażyna Rębisz, Bożena Ciereszko, Marzena Kulczycka