• PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

• Około siedmiu tysięcy uczestników ze 170 szkół wzięło udział w XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II, która odbyła się 12 października 2023 r. na Jasnej Górze.

Grupa 59 osób z naszej szkoły również znalazła się w tym gronie. Hasłem spotkania były słowa św. Jana Pawła II: „Cywilizacja życia!”. Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie Papieża Polaka, jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęliśmy koncertem ewangelizacyjnym Magdy Anioł, znanej wokalistki m.in. dzięki piosence “Papież Słowiański”, „Zaufaj” „Anioł Stróż” i wielu innych. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół Jana Pawła II bp. Marka Solarczyka. Po uroczystościach na błoniach jasnogórskich pokłoniliśmy się Maryi w kaplicy Cudownego Obrazu. Tu złożyliśmy karteczki ze swoimi intencjami, a po chwili osobistej modlitwy mieliśmy czas na odpoczynek, zwiedzanie i zakupy. Spotkanie na Jasnej Górze stanowiło piękny czas, w którym dziękowaliśmy za naszego Patrona, za Jego życie i nauczanie. Mogliśmy doświadczyć wspólnoty i radości płynącej z przebywania w tym niezwykłym miejscu.Obecność przedstawicieli tak wielu szkół noszących imię Jana Pawła II jest świadectwem, że nauczanie naszego Patrona i wartości, jakimi się w życiu kierował, są dla nas drogowskazem, za którym podążamy. Modląc się na Jasnej Górze, czujemy się prawdziwą wspólnotą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świadectwo i trud pielgrzymowania, a wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli man w zorganizowaniu tego wyjazdu składamy wielkie Bóg zapłać!

Agata Nuckowska

• JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

• Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 3a i 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jak mówić o niepełnoprawności?” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Cele projektu:

- uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami,

- zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami,

- rozwijanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami,

- kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami,

- likwidowanie uprzedzeń i stereotypów wobec osób z niepełnosprawnościami,

- przygotowanie do spędzania czasu z osobami z niepełno sprawnościami.