• DAMIAN TARNOWSKI ZDOBYŁ III MIEJSCE W PUCHARZE POLSKI OYAMA TOP

• Z wielką radością pragniemy podzielić się informacją o sukcesie ucznia naszej szkoły: Damian Tarnowski (kl. 6a) stanął na podium, zajmując

3 miejsce w PUCHARZE POLSKI OYAMA TOP  organizowanym  przez  POLSKĄ FEDERACJĘ KARATE OYAMA!

Te prestiżowe zawody odbyły się w dniach 25 –26 listopada 2023 r. w Jeleniej Górze.  Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników z blisko 40 klubów z całej Polski.

Warto wspomnieć, że Damian zainteresował się sztukami walki,  oglądając pokaz w szkole. Był wtedy uczniem 3 klasy. Za rok (po pierwszym treningu) stwierdził, że jest to sport, któremu warto poświęcić wolny czas. I tak rozpoczęła się wspaniała przygoda, która trwa do dzisiaj.  Damian, przy olbrzymim wsparciu rodziców, konsekwentnie dąży do postawionych sobie celów.

Takim przykładem jest chociażby mijający rok. To był bardzo dobry czas startów, począwszy od lutego i zwycięstwa w Mistrzostwach JKO Pierwszego Kroku w Jeleniej Górze. W marcu Damian zajął 1 miejsce w Kole podczas Otwartych Mistrzostw Makroregionu Centralno-Północnego, a późnej kolejne podium i 3 miejsce w turnieju kyokushin karate Silesia Cup w Legnickim Polu.

Drugie miejsce wywalczył tuż przed wakacjami w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Lubsku i kolejne, również 2 miejsce, podczas Otwartego Pucharu Makroregionu Wschodniego w Legionowie.

Damianowi gratulujemy sukcesów! Brawa i gratulacje dla pozostałych zawodników sekcji Lubomierz. Życzymy pozytywnych wyników egzaminów na     kolejne stopnie kyu!

• PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

• 26 października br. 31 dzieci z grup przedszkolnych Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu, których wychowawcami są panie Magdalena Laszczynska-Sekreta, Urszula Januszek oraz Katarzyna Zabłocka złożyło swoje ślubowanie. Pasowania przedszkolaków specjalnym ołówkiem dokonał dyrektor Marek Kozak.

Program uroczystości był bardzo bogaty, a motywem przewodnim była „Pani Jesień”, która odwiedziła przedszkole. Dzieci śpiewały piosenki i wykonywały wesołe tańce. Wiele radości i wzruszeń biło z twarz rodziców i bliskich naszych przedszkolaków, które z dumą wkroczyły w nowy etap życia - nauki i zabawy w rówieśniczej wspólnocie.

Artur Grabowski

• BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W LUBOMIERZU

• W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych tj. 31 października 2023 r. odbył się już VI Bal Wszystkich Świętych w Lubomierzu. Inicjatorami tego wydarzenia byli: Ksiądz Proboszcz Andrzej Łuczyński, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu Pan Marek Kozak oraz Nauczyciele i Katecheci: Wioletta Rotkiewicz,  Agata Nuckowska i Ewa Jasińska. W zabawie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu oraz Przedszkolaki z Przedszkola w Lubomierzu i Wojciechowie. Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy przy figurze Matki Bożej na rynku. Następnie w radosnym korowodzie ruszyliśmy do kościoła parafialnego, gdzie czekał już na nas Pan Przewodnik Zbigniew Rotkiewicz, który opowiedział nam wiele ciekawych historii na temat naszego kościoła i o ponad 300 relikwiach Świętych znajdujących się w Kaplicy Szkaplerznej, które gromadzone były przez około pięć wieków przez siostry benedyktynki, założycielki klasztoru.

Po wygłoszonym wykładzie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe w tym roku poprowadzili uczniowie klasy 8 SP wraz z katechetkami.

Kolejnym etapem naszych poczynań była wspólna zabawa w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zabawę poprowadziła Pani Wioletta Rotkiewicz oraz animator  p. Franciszek.

Zgodnie z hasłem przewodnim: „Wszyscy Święci balują w Niebie”, uczestnicy ubrali się w stroje nawiązujące do świętych i błogosławionych zakładając atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych postaci. Na balu można było spotkać m.in. liczne Anioły, św. Jadwigę Śląską, św. Marcina, św. Jana Pawła II czy św. Ojca Pio. Warte podkreślenia jest to, że w zabawie uczestniczyły całe rodziny – od najmłodszych dzieci, poprzez młodzież, aż po dorosłych. Podczas wydarzenia, uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro, a szczególnie wolontariuszom, uczniom klasy 8a ze SP w Lubomierzu za zaangażowanie w przygotowanie tej inicjatywy. Byli to następujący uczniowie: Milena Binasiewicz, Julia Zahajko-Pawlus, Kewin Sawicki, Michał Chrabąszcz, Marcin Kapusta, Mateusz Mordas i Dawid Litke. Do zobaczenia za rok. Szczęść Boże!