• Nagłówek

      •  

        Coraz częściej można dostrzec  u uczniów problemy z dłuższym utrzymaniem skupienia na danym zadaniu. Wpływa to oczywiście bezpośrednio na jakość wykonywanej pracy, jej ocenę i przez to na motywację uczniów do dalszych działań. Dzięki prawidłowej koncentracji jesteśmy w stanie posiąść zdolność świadomego sterowania naszą uwagą, dostrzegania i robienia tego, co istotne.

        Przykładowe ćwiczenia wspomagające koncentrację uwagi:

         

        1.WYKREŚLANKI LITEROWE.

        https://eduzabawy.com/wykreslanki-do-drukowania/trudne/

        https://eduzabawy.com/wykreslanki-do-drukowania/srednie3/

        https://eduzabawy.com/wykreslanki-do-drukowania/srednie2/

         

        2.  LABIRYNTY (intruckje poniżej)

        To doskonały trening spostrzegawczości i wyobraźni przestrzennej dziecka, precyzji ruchów i sprawności manualnej. Mimo, że każde z proponowanych zadań jest inne, zasada jest ta sama- trzeba przejść labirynt dróżek, aby trafić do wyjścia. Na przykład:

        A.Labirynt z klocków Lego

         W wieczku z tekturowego pudła budujemy z klocków Lego obwódkę, do której mocujemy poszczególne fragmenty labiryntu. Wkładamy szklaną kulkę i poruszając wieczkiem przeprowadzamy kulkę z jednego końca labiryntu na drugi. Oprócz zabawy w przeprowadzaniu kulki, dziecko ma sporo frajdy w samym konstruowaniu labiryntu. 

        B. Labirynt z magnesem 

        Na tekturze rysujemy dość szeroką dróżkę lub drukujemy gotowy i przyklejamy. Możemy zrobić kilka wejść i kilka wyjść, z których tylko jedno prowadzi do domku. Na początku labiryntu umieszczamy metalowy przedmiot, a od dołu, pod kartonem, przykładamy magnes. Zadaniem dziecka jest takie prowadzenie metalowego przedmiotu za pomocą magnesu, by trafić do domku. 

        C. „Żelowy labirynt”

        Potrzebujemy:

        1. woreczek strunowy 

        2. żel do włosów ( przezroczysty)

        3. mały pomponik, miękką kuleczkę

        4. kartkę z narysowanym lub wydrukowanym labiryntem ( wielkości woreczka).

         

        Na  kartce rysujemy labirynt. Do woreczka wrzucamy „kulkę”, wciskamy żel i zamykamy. Wypełniony woreczek przykładamy na labirynt i gotowe. Teraz trzeba tylko znaleźć drogę do wyjścia.

        https://smallsteps.pl/materialy-do-pracy/zelowy-labirynt/#.Xneg8rh0iFQ

        D.  Gotowe labirynty do druku.

        https://www.dla-dzieci.com.pl/lamiglowki/labirynty_prostokatne_srednie-Labirynty_do_druku_srednie_auto.html

        https://eduzabawy.com/lamiglowki/labirynty-do-drukowania/

         

        3. MASAŻYKI :

        Palcem po plecach

        Poproś pociechę, aby usiadła do ciebie tyłem a następnie wypisz albo wymaluj palcem tajemniczą wiadomość na jej plecach. Ćwiczenie to będzie wymagało od twojego dziecka ogromnego skupienia. Nie zaczynaj więc od skomplikowanych rysunków, ale np. trzyliterowych wyrazów. Oczywiście wymieniajcie się rolami i zgadujcie na zmianę odczytywane z pleców wiadomości.

        4. Czary mary

        To zabawa w znikające rzeczy. Polega na rozłożeniu przed dzieckiem różnych przedmiotów albo obrazków, poproszenie dziecka o zamknięcie oczu, a następnie zabrania z rozsypanki jednego elementu. Zadaniem malucha będzie odgadnięcie, co zniknęło. Innym sposobem na tę magiczną zabawę jest zaczarowanie pokoju. Poproś pociechę, aby wyszła z pomieszczenia. W tym czasie poprzestawiaj przedmioty. Gdy dziecko ponownie wejdzie do pokoju, jego zadaniem będzie odgadnięcie, co się zmieniło.

        5. POŁĄCZ KROPKI - szablon do druku poniżej 

        6. ZNAJDŹ RÓŻNICE - szablon do druku poniżej 

         

         

         

         

      • Lista galerii

        brak danych
    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Lubomierzu
      • Sekretariat Zespołu Szkół tel.75 78 33 112 LO, Technikum, Szkoła Br. tel. 75 78 33 634 Przedszkole Miejskie tel. 75 78 33 537
      • Zespół Szkół w Lubomierzu ul. Kościuszki 5 LO, Technikum, Szkoła Br. ul. Chopina 9 Przedszkole Miejskie w Lubomierzu ul. Józefa Stogryna 2 59-623 Lubomierz Poland
    • Logowanie