• Spektakl teatralny „Dyzio na drodze”

27 września 2017 r. odwiedzili nas artyści ze Studia Artystycznego „Herbi” z Leszna. Uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl teatralny pt. „Dyzio na drodze”. Przedstawienie w sposób ciekawy i zabawny przypomniało i utrwaliło zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, między innymi zasady przechodzenia przez jezdnię, rodzaje znaków drogowych. Często zmieniająca się scenografia wzbogaciła efekt odbioru tej sztuki.

• Wielka Przygoda Baltazara Żeglarza

26 września do Przedszkola zawitała Filharmonia Dolnośląska z Jeleniej Góry. Wszystkie grupy wzięły udział w audycji umuzykalniającej pt. "Wielka przygoda Baltazara Żeglarza". Podczas koncertu tradycyjnie dzieci zostały zapoznane z niektórymi instrumentami muzycznymi. Tym razem były to: skrzypc
        • Zakończenie sezonu rowerowego - Lwówek Śląski

W ramach projektu „Współpraca polsko – czeska wokół Doliny Bobru”, 23 września 2017 r. odbył się rajd rowerowy, w którym na dystansie 25 km wzięła udział reprezentacja naszej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Klaudia Macias 6a, Amelia Radyno 7a, Weronika Rotkiewicz 7a, Kornelia Kostek 7a, Mateusz Byrski 7b, Nikodem Gudowicz 7b. Trasa rajdu wiodła po okolicach Lwówka Śląskiego. Była bardzo atrakcyjna, świetnie przygotowana i dostosowana do możliwości każdego, nawet niezaprawionego rowerzysty. Rajd nie był wyścigiem, lecz formą przyjemnej rekreacji. Na całej trasie przygotowane były dla uczestników zadania do rozwiązania w formie pisemnej, więc trzeba było trochę pogłówkować.

• Nasi uczniowie na Gali Laureatów 2017

19 września 2017r. najzdolniejsi uczniowie ze szkół powiatu lwóweckiego spotkali się w Pałacu Brunów na XV Gali Laureatów – uroczystości rozdania nagród za wybitne osiągnięcia w nauce, sztuce i sporcie w roku szkolnym 2016/2017. Była to również okazja do złożenia podziękowań rodzicom oraz nauczycielom, którzy pomagali w ciężkiej pracy swoim podopiecznym.

• Uroczyste obchody ku czci Patrona Lubomierza -św. Maternusa

W dniu 14.09.2017 roku po raz trzeci odbyły się uroczyste obchody ku czci patrona naszego miasta św. Maternusa. W tym roku ważnym elementem święta było wprowadzenie do kościoła parafialnego sprowadzonych z Trewiru relikwii świętego Maternusa. Tradycyjnie już aktywny udział w uroczystościach wzięli uczniowie i pracownicy przedszkola oraz szkoły podstawowej w Lubomierzu, które od początku września tworzą Zespół Szkolno-Przedszkolny.

• Nasi sportowcy

12 września 2017 roku w Rakowicach Wlk.odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zrzeszenia LZS w jesiennych biegach przełajowych. Zawodnicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu zdobyli 4 medale (3 złote i 1 srebrny).

Tytuły Mistrza Powiatu zdobyli: Pyka Karolina, Kordian Półtorak, Gracjan Szymonowicz.

Wtorek 14.05.2024