• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Informacja o Zespole Szkół w Lubomierzu

Od 1 września 2022 r. zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej Gminy Lubomierz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubomierzu zmienił nazwę na Zespół Szkół w Lubomierzu.

Dyrekcja Zespołu Szkół w Lubomierzu

• Marek Kozak – dyrektor
          • Joanna Chrabąszcz – wicedyrektor
          • Aneta Prawdzin – wicedyrektor
          • Małgorzata Kozłowska – wicedyrektor
          • Tomasz Grabara – kierownik internatu.

Obecnie Zespół Szkół w Lubomierzu liczy 692 uczniów i wychowanków, zatrudnia 85 nauczycieli i 28 pracowników administracji i obsługi. W skład Zespołu wchodzą:

• Przedszkole Miejskie w Lubomierzu z 4 oddziałami w Lubomierzu oraz 2 oddziałami w Wojciechowie (146 wychowanków);
          • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubomierzu  z 16 oddziałami (306 uczniów);
          • Technikum z 4 oddziałami (60 uczniów);
          • Liceum Ogólnokształcące z 7 oddziałami (141 uczniów);
          • Branżowa Szkoła I Stopnia z 3 oddziałami (39 uczniów)
          • Internat ze 140 miejscami;
          • Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Maciejówka” w Maciejowcu;
          • Kompleks boisk sportowych ORLIK.

Placówki oświatowe każdego szczebla edukacji posiadają odrębne rady pedagogiczne oraz rady rodziców.

Od 1 września 2022 r. Liceum Ogólnokształcące, Technikum i Branżowa Szkoła I stopnia łącznie liczą 14 oddziałów, w których uczy się 240 uczniów w tym 53 uczniów z Ukrainy. Dzięki szerokiej akcji promocyjnej prowadzonej przez nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych od 1 września 2022 r. jest 114 uczniów nowoprzyjętych, tj. o 50 więcej niż w poprzednim roku szkolnym. Rekordowa również jest liczba 36 nowoprzyjętych uczniów, którzy mieszkają w Gminie Lubomierz. W tym roku szkolnym najwięcej chętnych zgłosiło się do klasy o profilu graniczno – obronnym (40 osób).

Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Kamińskiego:

• Profil graniczno – obronny
            • Profil policyjny
            • Profil lotniczy
            • Profil artystyczno – fotograficzny
            • nowy Profil strażacko – ratowniczy

W Technikum uczniowie kształcą się w zawodzie technik turystyki na obszarach wiejskich.

W Branżowej Szkole I stopnia uczniowie przygotowują się do zawodu kucharza, mechanika pojazdów samochodowych, sprzedawcy lub fryzjera.

Internat – 135 wychowanków.