• Informacje o internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu

• Internat szkoły mieści się kompleksie zabytkowego opactwa pobenedyktyńskiego.

W latach świetności tętnił życiem , zapewniając schronienie ponad dwustu mieszkańcom.
        Po zmianie profilu szkoły z roku na rok zmniejsza się ilość wychowanków, obecnie mieszka w internacie osiemdziesięciu zamiejscowych uczniów. Działalność opiekuńczo-wychowawcza internatu od początku jego istnienia była prowadzona przez doświadczonych pedagogów. Do roku 1970 w internacie pracowali na pół etatu nauczyciele zatrudnieni w szkole, później stała kadra wychowawców. Kierownikami internatu byli kolejno : K.SALZMAN, H. BŁASZCZYK, M.ONOSZKO , B.GILICKI, K.MICHALAK. Od 1970 do 1991 roku funkcję tę pełniła mgr HALINA SŁAWIŃSKA, a następnie mgr WANDA OBRĄCZKA,  mgr WANDA PRZEBIERACZ i mgr BEATA ONOSZKO, mgr EDWARD KORECKI. Obecnie kierownikiem internatu jest mgr TOMASZ GRABARA.