Aktualności
KOLEJNY SUKCES KORNELII
17 maja naszą szkołę odwiedzili Agnieszka Pawłowicz i Paweł Szuberski – przedstawiciele Placówki Terenowej KRUS - u w Jeleniej Górze. Wizyta gości szczególnie ucieszyła uczennicę klasy 7a KORNELIĘ KOSTEK, bowiem okazało się, że zdobyła ona II miejsce na etapie regionalnym VIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY". Goście oprócz gratulacji przekazali Kornelii nagrodę rzeczową.
Jesteśmy dumni z kolejnego sukcesu naszej utalentowanej uczennicy i życzymy jej jeszcze wielu artystycznych zwycięstw.
XIII Przegląd Pieśni Religijnej "Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie"
Religijnie i patriotycznie
16 maja b.r. w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i św. Maternusa B.M. w Lubomierzu odbył się XIII Przegląd Pieśni Religijnych „Janie Pawle II śpiewamy dla Ciebie”. Ze względu na przypadającą setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, repertuar tegorocznego przeglądu został wzbogacony o utwory patriotyczne.
Organizatorem wpisanego w tradycję środowiska wydarzenia był miejscowy Zespół Szkolno – Przedszkolny. Oprócz reprezentacji przedszkola i poszczególnych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, w przeglądzie uczestniczyli również przedstawiciele szkół podstawowych z: Biedrzychowic, Pławnej, Płóczek, Jeleniej Góry i Zespołu Szkół w Lubomierzu. Gościem specjalnym przeglądu był dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej ks. dr Jarosław Kowalczyk. Obecny był również Gospodarz miejsca – proboszcz ks. dr Erwin Jaworski oraz dyrektor
Nasz wypad za miasto
Wycieczki klasowe jest to jedna z najbardziej lubianych przez nas form uczestnictwa w życiu szkolnym, dlatego uczniowie klas Va, Vb i VIa z wielką radością wyruszyli na trzydniową wycieczkę po ziemi wielkopolskiej i nie tylko. Organizatorkami wycieczki były wychowawczynie: Joanna Budzicz, Anna Barsul, Elżbieta Woźniak oraz pani Małgorzata Klimko - Pawłowska.
Pierwszym przystankiem było Muzeum Parowozowni w Wolsztynie, które jest ostatnią czynną parowozownią na świecie. Zlokalizowane tu zabytki ruchome i nieruchome stanowią nieocenione źródło wiedzy nie tylko o dawnej technice, ale także etosie pracy i życiu codziennym w Polsce dwudziestego stulecia. Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się do poznańskiego zoo, przepięknego parku na tzw. Białej Górze, w którym zwierzęta żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych. Cudownie gorący dzień, pełen wrażeń zakończyła zwariowana gonitwa po galerii
Wycieczka do Czech
8 maja uczniowie klas III a, III b oraz III c wraz z wychowawczyniami: p. Anną Kuchaczyk, p. Sarą Shaban, p. Iwoną Miśków oraz pełniącą rolę przewodnika p. Reginą Stanicką, wybrali się na całodniową wycieczkę do Czech. Pierwszym punktem wycieczki był najstarszy w Republice Czeskiej ogród zoologiczny w Libercu. Libereckie ZOO specjalizuje się w hodowli rzadkich, w wolnej przyrodzie zagrożonych gatunków zwierząt. Jest włączone do Europejskiego programu ochrony. Rarytasem wśród zwierząt są białe tygrysy indyjskie, można tu też spotkać takie zwierzęta jak osioł somalijski, orłosęp brodaty, pawian płaszczowy, owca krętoroga, lew berberyjski, lub unikatową kolekcję drapieżnych ptaków. Libereckie ZOO oferuje bardzo bogatą ofertę upominków, z której część dzieci skorzystała. Kolejnym przystankiem w naszej wycieczce po Republice Czeskiej był ogród botaniczny, składa się on z 9 pawilonów, w któr
Święto Konstytucji 3 Maja
24.04 w Szkole Podstawowej w Lubomierzu odbyła uroczysta akademia z okazji rocznicy przyjęcia Konstytucji 3-go Maja. Akademię jak co roku przygotowało koło historyczne pod kierunkiem Pani Wioletty Rotkiewicz. Obchody rozpoczęto odśpiewaniem przez zgromadzonych „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie w krótkich scenkach przypomniano zebranym, jakie były okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Wyjątkowego klimatu przedstawianiu nadały stroje z epoki oraz utwory wykonywane na instrumentach przez uczniów. Amelia Radyno zagrała na skrzypcach „Koncert a-mol” Vivaldiego, Weronika Rotkiewicz za wykonała na pianinie „Nokturn” Chopina, Kornelia Kostek również na pianinie zagrała „Piechotę”, a Michał Dymitroca zaprezentował na gitarze „Deszcz jesienny”. Wszyscy zgromadzeni uczniowie i nauczyciele włączali się w śpiew patriotycznych pieśni. W dniu 3 maja w oficjalnych obchodach uroczy
24.04.2018 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, prowadzone przez psychologa - Dominikę Abramowicz.
Tematem spotkania była "Analiza rysunku dziecka".
Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, nie potrafią wyrazić słowami wszystkich swoich myśli i emocji. Mogą jednak przekazać je poprzez spontaniczne tworzenie rysunków. Tworząc rysunek odzwierciedlają nie tylko swój nastrój, wyobrażenia, zainteresowania, ale również poziom wiedzy oraz potrzeby. Niewerbalne i werbalne zachowanie dziecka podczas całego procesu rysowania pozwala zinterpretować treści i formy wypowiedzi rysunkowej.
Nauczyciele zapoznali się analizą rysunku człowieka, który jest stosowany przede wszystkim, w celu uzyskania wglądu w wewnętrzne konflikty dziecka, jego obawy, sposób spostrzegania siebie i innych, jak również w celu generowania hipotez ukierunkowujących da
PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
W tym roku Polska świętuje jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Z tej okazji zaplanowano w naszej szkole różne przedsięwzięcia, a jednym z nich jest Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Piękna Nasza Polska Cała”. 19 kwietnia recytatorzy mieli okazję zaprezentować wiersz wybrany ze zbiorów biblioteki szkolnej. Prezentowana poezja ukazywała nie tylko piękno Polski, przypominała także ważne wydarzenia z naszej historii i uświadamiała młodemu pokoleniu wagę słów takich jak Ojczyzna oraz patriotyzm, potwierdzając, że także współcześnie nie straciły one na aktualności.
Do konkursu zgłosiło się 23 uczniów z klas 4-7. Jury w składzie: wicedyrektor Andrzej Górski oraz panie: Irena Siedlecka i Renata Juncewicz, biorąc pod uwagę pomysłowość interpretacji, poprawność i dykcję, a także ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: 4-5 i 6-7.
W kategorii kl
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „Mistrz matematyki”
W marcu 2018 r. odbył się konkurs matematyczny na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności logicznego myślenia, wyciągania wniosków, dokonywania analizy i syntezy zadań z treścią oraz rozumienie czytanego tekstu.
Po objaśnieniu przez pilnujących nauczycieli reguł obowiązujących uczestników konkursu, uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów w swoich kategoriach wiekowych.
Po sprawdzeniu testów zostali wyłonieni zwycięzcy na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich. Mistrzem matematyki w klasach pierwszych zostali : Maciej Majer, Micha Nitka ,wicemistrzem - Mateusz Szafran, Michał Czaja . W klasach drugich mistrzem matematyki został - Kewin Sawicki a wicemistrzem zostali – Roksna Łabno i Marcin Kapusta Mistrzem matematyki w klasach trzecich zostali : Maja Lichtańska oraz Mateusz Skoneczny, wicemistrzem – Dominik Radyno i
NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA WIELKANOCNA
28 marca odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego, którego tematem była kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Uczestnicy konkursu przedstawili w swoich pracach nastrój i tradycje Wielkanocy. Spośród 48 prac nagrodzono 18 autorów kartek wielkanocnych, które wyróżniały się ciekawą formą plastyczną. Wszystkie dostarczone prace były wykonane starannie, pomysłowo, z zastosowaniem różnych technik plastycznych oraz z umieszczeniem na nich symboli Świąt Wielkanocnych.
XIV POWIATOWY KONKURUS „ NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA”
Finał tegorocznego XIV Powiatowego Konkursu pod hasłem Najpiękniejsza Palma Wielkanocna odbył się w piątek 23 marca 2018 r. w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. W tym roku na konkurs wpłynęło 65 kompozycji przestrzennych wykonanych indywidualnie bądź grupowo z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu lwóweckiego, a wśród nagrodzonych znalazło się 6 z naszej szkoły.
Oto autorzy najpiękniejszych palm w powiecie:
MAJA LICHTAŃSKA, JAN ŁĘCZYŃSKI, ALEKSANDRA WĄSIEWSKA– wyróżnienie w kategorii palm dużych /praca zespołowa/, ALEKSANDRA KLIMEK – wyróżnienie w kategorii palm małych, GERARD STEFANISZYN – I miejsce w kategorii palm małych, AMELIA RADYNO – I miejsce w kategorii palm małych, NICOLA i OLIWIA PASTERNAK – I miejsce w kategorii palm dużych, MAREK MAGIEROWSKI– wyróżnienie w kategorii palm dużych.
Serdecznie gratulujemy w
NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA
Tradycyjnie tuż przed Niedzielą Palmową w naszej szkole pojawiają się kolorowe palmy – pewny znak, że już niedługo Wielkanoc.
Jury podczas eliminacji do etapu powiatowego spośród 14 prac z klas 1-3 i 22 z klas 4-7 wyłoniło następujących laureatów:
Aleksandra Klimek 1a, Milena Binasiewicz 2a /praca zbiorowa/, Maja Zydor 1b, Anastazja Muszyńska 1b, Maja Lichtańska, Aleksandra Wąsiewska, Jan Łęczyński 3a – praca zespołowa, Gerard Stefaniszyn 4c, Marek Magierowski 5a, Kajetan Olszewski 5a, Martyna Binasiewicz 5b /praca zbiorowa/ , Amelia Radyno 7a, Nicola i Oliwia Pasternak 7b.
Podsumowanie etapu szkolnego w klasach I – III nastąpiło 23 marca, przed wyjazdem na etap powiatowy, a w klasach IV – VII – 28 marca z udziałem dyrektora Marka Kozaka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki związane ze Świętami Wielkanocnymi. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Radzi
Pierwszy dzień wiosny.
21.03.2018r. uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w bardzo kolorowych strojach i dobrych humorach powitali wiosnę. Podczas wspólnej zabawy odbyły się konkursy na najładniejszą marzannę, a także wybory miss i mistera wiosny. Według jury konkursu najładniejszą marzannę w klasach I-III wykonała klasa 3a (wychowawca Anna Kucharczyk), natomiast w klasach IV-VII klasa 4c (wychowawca Regina Stanicka-Wachowicz). Dużym wyzwaniem dla jury był wybór miss i mistera wiosny, ponieważ uczniowie bardzo się postarali i przebrali się w piękne, kolorowe stroje. Ostatecznie w kategorii klas I-III zwyciężyli uczennica klasy 1a Anastazja Wasilewska i uczeń klasy 3a Jakub Meller, natomiast w klasach IV-VII miss wiosny została Weronika Rotkiewicz uczennica klasy 7a a misterem wiosny uczeń klasy 4c Gerard Stefaniszyn. Poczęstunek dla uczniów zapewniła Rada Rodziców. Współorganizatorem zabawy był Ośrodek
Konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną samodzielnie wykonaną
16 marca 2018r. w klubie Postulat odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu na Najładniejszą Ozdobę Wielkanocną Samodzielnie Wykonaną organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubomierzu. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z naszej szkoły i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami książkowymi i dyplomami.
Oto laureaci z klas 1-3:
I MIEJSCE - ALEKSANDRA KLIMEK (kl.1a), MAJA LICHTAŃSKA (kl. 3a), PATRYCJA MONIATOWICZ (kl. 3b), WERONIKA OLEJNIK (kl.3b);
VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI „BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – WYPADKOM ZAPOBIEGAMY”
W styczniu Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem:
Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy. Celem konkursu jest promowanie bezpiecznych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym wśród najmłodszych mieszkańców wsi, a także popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.
Dzień Profilaktyki
12 marca w ramach działań profilaktycznych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu gościliśmy Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe obejrzeli dwie inscenizacje.
Klasy I-III uczestniczyły w spektaklu: „ Każda mądra głowa zna magiczne słowa”, który miał na celu zapoznać dzieci z zasadami dobrego wychowania i savoir vivre’u.
Światowy Dzień Kota
W czwartkowy poranek 15 lutego w Bibliotece Publicznej w Lubomierzu odbyły się warsztaty biblioteczne z okazji Światowego Dnia Kota. To nietypowe święto ma uwrażliwiać na trudny los bezdomnych zwierząt. Z tej okazji gościliśmy uczniów klasy II z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Lubomierzu wraz z wychowawcą Panią Agatą Kostek. Dzieci zapoznały się z "kocimi bajkami" w naszej bibliotece, doskonale poradziły sobie z "kocimi zagadkami", wysłuchały bajki z morałem i wykonały prace techniczne na konkurs. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za miło spędzony czas!
Walentynki 2018
Dnia 14.02.2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym uczniowie klas IV-VII obchodzili Walentynki. Członkowie samorządu szkolnego Klaudia Macias, Martyna Kobylańska i Maciej Talarczyk przygotowali dekoracje walentynkowe, a także specjalną skrzynkę, do której przez kilka dni uczniowie mogli wrzucać kartki z wypisanymi wyrazami sympatii dla innych uczniów i nauczycieli. Następnie kartki zostały rozdzielone na poszczególne klasy i 14.02 rozdane adresatom.
Wizyta strażaków w szkole
12.01 oraz 09.02 uczniowie klas I-III ugościli w szkole grupę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu. Umundurowani strażacy przyjechali do naszej szkoły swoim strażackim wozem, aby przeprowadzić zajęcia uświadamiające dzieciom zagrożenia jakie niesie za sobą nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz zabawa z ogniem. Dzieci miały możliwość poznania pracy strażaka, mogły zobaczyć ubranie strażackie typu Nomex chroniące przed ogniem, temperaturą, zimną wodą oraz czynnikami chemicznymi a także kombinezon zakładany przez strażaków przy usuwaniu szerszeni i innych owadów.
Zabawa karnawałowa
8.02.2018r. na zakończenie karnawału w naszej szkole odbył się „Bal przebierańców”. Dzieci z klas IV-VII wzięły udział w zabawie zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski oraz opiekunów: panią Wiolettę Rotkiewicz i Ewelinę Kozłowską.
Po przywitaniu przez pana dyrektora Marka Kozaka, młodzieży przygrywał DJ Dawid Liszka. Między tańcami odbywały się konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców, za które serdecznie dziękujemy, oraz słodki poczęstunek.
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych