• Nagłówek

• Schronisko "Maciejówka" w Maciejowcu utworzono w 1998 r. w budynku byłej szkoły podstawowej. Czynne jest w godzinach 17.00 - 10.00 przez cały rok (można też uzgodnić inne godziny otwarcia).

Schronisko posiada 38 miejsc noclegowych w pokojach: 2-, 3-, 8-, 11-, 14 -osobowych, w standardzie typowego szkolnego schroniska młodzieżowego. Jest tu mała kuchnia z pełnym wyposażeniem, jadalnia-świetlica i węzeł sanitarny z ciepłą wodą. Grupy kilkunastoosobowe mają możliwość zamówienia posiłków, które będą dowiezione przez firmę cateringową. Przed schroniskiem jest miejsce na ognisko i na rozbicie namiotów.

Chcąc nocować w schronisku, należy mieć własną bieliznę pościelową, lub skorzystać z pościeli, którą można wypożyczyć w schronisku.

Gorąco polecamy szlaki turystyczne piesze, czynne codziennie bez żadnych ograniczeń, bez zapachu spalin, bez zawrotów głowy (chyba, że spowodowanych podziwianiem wspaniałych krajobrazów). Do Maciejowca znad Jeziora Pilchowickiego prowadzą szlaki: żółty, znakowany jeszcze przed II wojną światową (w stronę Lubomierza) i zielony "Szlakiem Zamków Piastowskich" przez Dziki Wąwóz (w stronę Wlenia).

• Adres
            • Maciejowiec 13
              59-623 Lubomierz
              woj. dolnośląskie