• ZAPISY DZIECI DO I KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ

          • Dyrektor Zespołu Szkół  w Lubomierzu  uprzejmie informuje, że od 01 marca 2024 do  31 maja 2024 trwają zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu na rok szkolny 2024 / 2025.

            Obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci urodzone w 2017 r.

            Rodzic /opiekun prawny/ dziecka, które ma rozpocząć naukę od dnia 1 września 2024 r. składa
            w sekretariacie szkoły kartę zgłoszenia dziecka – dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły lub
            wniosek o przyjęcie dziecka – dla dzieci należących do innych obwodów szkół.

             

            KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA lub WNIOSEK dostępne na stronie internetowej szkoły,  w PRZEDSZKOLU MIEJSKIM w LUBOMIERZU lub w SEKRETARIACIE SZKOLNYM

            W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty: 
            1. Dowód osobisty rodzica/opiekuna prawnego,
            2. Dokument zawierający PESEL dziecka,
            3. Czytelnie wypełniona karta zgłoszenia  lub wypełniony wniosek
            4. Akt urodzenia dziecka /oryginał, do skserowania w sekretariacie szkoły/

            wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_I_klasy.pdf

            karta_zgloszenia_dziecka_do_I_klasy(1).pdf
             

          • „112 - ratuje życie”

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w Wojewódzkim Konkursie „112 -ratuje życie” , którego organizatorem był Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń. Celem konkursu było rozpowszechnienie  treści  dotyczących działania  numeru alarmowego 112  oraz uwrażliwienie społeczności uczniowskiej   na udzielenie pomocy drugiemu człowiekowi. Uczniowie naszej szkoły redagowali rymowane wiesze, rozwijając w ten sposób swoje twórcze zdolności. Wśród wyróżnionych dyplomami i upominkami są uczennice : Agata Binasiewicz 5b,  Nikola Szeterlak 5b,   Lena Martyniak 4b oraz Milena Chudziak i Alicja Sztuba  z klasy 5a. Serdecznie gratulujemy!!!

          • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BETLEJEMSKĄ

          • W tym roku w szkolnych eliminacjach do etapu powiatowego udział wzięło 17 szopek wykonanych przez uczniów w kategorii klas I – III i 14 prac z klas IV - VIII. Szopki betlejemskie stworzone przez naszych uczniów niezmiennie przyciągają uwagę swoją oryginalnością. Do stworzenia unikatowych dzieł uczniowie najczęściej wykorzystują materiały przyrodnicze, ale niezwykłe prace powstają również z makaronu czy włóczki.

            Wśród uczniów laureatów eliminacji znaleźli się:

            Antonina Reszko 1b, Alan Amrogowicz 1b, Kinga Witkowska 2a, Zuzanna Pająk 2a, Oliwer Misiewicz 2b, Nadia Rak 2b, Maksymilian Szymonowicz 2b, praca zbiorowa: Ignacy Matuszewicz 2b, i Filip Matuszewicz 5b i Majka Burska 5b, Alicja Jasińska 2b, Eryk Zawora 3b, Liliana Maciejczak 4a, Bartosz Dyjak 4a i Mikołaj Dyjak 4a /praca zbiorowa/, Agata Binasiewicz 5b i Magdalena Jurgiel 5b /praca zbiorowa/, Nicola Szeterlak 5b, Weronika Binasiewicz 5b, Joanna Danieluk 6a i Igor Rozum 6a /praca zbiorowa/, Julia i Paulina Chroł 6b /praca zbiorowa/, Dominik Kossowski 7b.

            Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 20 grudnia 2023 r.  w czasie uroczystego otwarcia wystawy szopek betlejemskich w  Fundacji im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim.

            W kategorii 7 - 9 lat jury nagrodziło KINGĘ WITKOWSKĄ 2a – II miejsce, ALANA AMROGOWICZA 1b, który otrzymał Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim, a szopki ANTONINY RESZKO 1b, ZUZANNY PAJĄK 2a i OLIWERA MISIEWICZA 2b zdobyły wyróżnienia.

            W kategorii 10 – 12 II miejsce zajęła praca WERONIKI BINASIEWICZ 5b.  

            Prace wszystkich uczestników konkursu prezentowały się wspaniale. 

            Jak co roku wystawę szopek będzie można obejrzeć okresie bożonarodzeniowym w kościele parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lwówku Śląskim. 

            Agata Kostek

            Marzena Szramowiat

            Anna Barsul

          • ZABAWA ANDRZEJKOWA

          • Czwartek (30 listopada) w naszej szkole już od rana zaczął się dość nietypowo.   Po korytarzach przemykały różne postacie z bajek i filmów oraz uczniowie w odświętnych strojach.

            Wraz z końcem pierwszej lekcji klasy 1 – 3  udały się do sali gimnastycznej, by jako pierwsze świętować andrzejki. Na rozpoczęcie uczniowie klas drugich przedstawili krótką genezę andrzejek. Przygotowane były też miejsca z zabawami andrzejkowymi, gdzie chętni uczniowie mogli losować karteczki z różnymi ciekawostkami i poznać imię dobrego kolegi  lub koleżanki. Zabawę młodszym uczniom  urozmaicił taniec na gazecie oraz belgijka.

            Po trzeciej lekcji parkietem sali gimnastycznej zawładnęli uczniowie starszych klas. W tym roku to szóstoklasiści przygotowali stanowiska z wróżbami. Uczestnicy zabawy z niecierpliwością rzucali pierścionkiem, by wylosowana litera odkryła przed nimi jakieś wesołe wydarzenie z przyszłości; przekłuwali papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii albo losowali przedmiot, który wskazywał na zawód, jaki mogą wykonywać w przyszłości. W przerwie między energicznymi pląsami organizatorzy przeprowadzili konkurs na najciekawsze przebranie. Niektórzy próbowali swoich sił w konkursie na najdłuższy taniec z balonem. Tradycyjnie odtańczono belgijkę i macarenę. Miłym akcentem była niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców; wafelki i woda smakowa pozwoliły uzupełnić utracone kalorie, za co serdecznie w imieniu uczniów dziękujemy! Podziękowania składamy również Panu Łukaszowi Pludrze za oprawę muzyczną.

                        Wszyscy uczniowie w dobrych humorach wrócili do szkoły. Każdemu dobrze zrobił ten wesoły i aktywnie spędzony czas.

            Agata Kostek

            Anna Barsul

            Joanna Budzicz 

            Ewa Jasińska

          • KSIĄŻKA DLA SZPITALA

          • W Zespole Szkół w Lubomierzu w terminie od 06.11.2023 r. do 30.11.2023 r. z inicjatywy pani Ewy Jasińskiej została przeprowadzona akcja ,,Książka dla szpitala”.

                        Do zbiórki z wielkim zaangażowaniem przyłączyła się bardzo duża liczba dzieci, które z chęcią przynosiły książki na ten szczytny cel. Łącznie zebraliśmy aż 800 książek.

                        W piątek 08.12.2023 r. pani Ewa Jasińska wraz z trzema uczniami z klasy 7b: Michałem Czają, Igorem Nowakiem i Maciejem Majerem pojechali do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Książki zostały przekazane do tamtejszego szpitala na dwa oddziały: pediatryczny oraz chirurgii dziecięcej. Dyrekcja szpitala była bardzo zadowolona z przeprowadzonej zbiórki. Zostaliśmy uhonorowani przez Szpital podziękowaniem w formie dyplomu, a także zostaną jeszcze zamieszczone podziękowania na stronie internetowej szpitala.

                        Jesteśmy ogromnie wdzięczni wszystkim dzieciom jak i ich rodzicom, którzy w tak wspaniały sposób potrafili włączać się w tego typu akcje i nieść pomoc potrzebującym dzieciom i młodzieży. Nasze książki z pewnością umilą małym pacjentom czas pobytu w szpitalu.

            Jeszcze raz ogromnie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce książek.


            Pamiętajmy dobro wraca!


            Ewa Jasińska

            Nauczycielka

            Zespołu Szkół w Lubomierzu

          • MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

          • W tym roku uczniowie klasy 4 -7 rozpoczęli radosne świętowanie już w wigilię mikołajek. W tym celu zorganizowano wyjazd do kina Helios w Jeleniej Górze na film „Jak zostać św. Mikołajem?”

            Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia.

            Podróże w czasie, szczypta magii, dreszczyk emocji, wspaniałe miejsca… Było pięknie i ciekawie… A wszystko po to, by uświadomić młodym widzom, że istotą Świąt Bożego Narodzenia są wartości takie jak miłość, przyjaźń, życzliwość i niesienie dobra.

            Interesujący seans ze świątecznym klimatem oraz mądrym przesłaniem bardzo się podobał.

            W wolnej chwili, po projekcji filmu, dzieci miały czas na zakupy. 

            W drodze powrotnej przedstawiciele samorządu klasowego z 6b wraz z wychowawczynią Joanną Budzicz przekazali prezent mikołajkowy uczniowi, który z powodów zdrowotnych nie może jeszcze uczęszczać do szkoły. Spełnienie jego marzeń (gra i konsola gier wideo) stało się możliwe dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży ciast w ramach akcji „Słodki czwartek dla Patryka”. Życzymy Patrykowi dużo sił,  uśmiechu i niech jak najszybciej do nas wraca.

            Wycieczka była udana, o czym świadczą uśmiechnięte buzie na pamiątkowych zdjęciach. Grupa – mimo że była liczna – spisała się doskonale i  wszyscy bezpiecznie i w dobrych humorach wrócili do szkoły.

             Anna Barsul

            Joanan Budzicz

            Ewelina Kucharczyk – Knop

            Sara Shaban

            Beata Pomorska

          • DAMIAN TARNOWSKI ZDOBYŁ III MIEJSCE W PUCHARZE POLSKI OYAMA TOP

          • Z wielką radością pragniemy podzielić się informacją o sukcesie ucznia naszej szkoły: Damian Tarnowski (kl. 6a) stanął na podium, zajmując

            3 miejsce w PUCHARZE POLSKI OYAMA TOP  organizowanym  przez  POLSKĄ FEDERACJĘ KARATE OYAMA!

            Te prestiżowe zawody odbyły się w dniach 25 –26 listopada 2023 r. w Jeleniej Górze.  Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników z blisko 40 klubów z całej Polski.

            Warto wspomnieć, że Damian zainteresował się sztukami walki,  oglądając pokaz w szkole. Był wtedy uczniem 3 klasy. Za rok (po pierwszym treningu) stwierdził, że jest to sport, któremu warto poświęcić wolny czas. I tak rozpoczęła się wspaniała przygoda, która trwa do dzisiaj.  Damian, przy olbrzymim wsparciu rodziców, konsekwentnie dąży do postawionych sobie celów.

            Takim przykładem jest chociażby mijający rok. To był bardzo dobry czas startów, począwszy od lutego i zwycięstwa w Mistrzostwach JKO Pierwszego Kroku w Jeleniej Górze. W marcu Damian zajął 1 miejsce w Kole podczas Otwartych Mistrzostw Makroregionu Centralno-Północnego, a późnej kolejne podium i 3 miejsce w turnieju kyokushin karate Silesia Cup w Legnickim Polu. 

            Drugie miejsce wywalczył tuż przed wakacjami w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego w Lubsku i kolejne, również 2 miejsce, podczas Otwartego Pucharu Makroregionu Wschodniego w Legionowie.

            Damianowi gratulujemy sukcesów! Brawa i gratulacje dla pozostałych zawodników sekcji Lubomierz. Życzymy pozytywnych wyników egzaminów na     kolejne stopnie kyu!

          • PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW

          • 26 października br. 31 dzieci z grup przedszkolnych Przedszkola Miejskiego w Lubomierzu, których wychowawcami są panie Magdalena Laszczynska-Sekreta, Urszula Januszek oraz Katarzyna Zabłocka złożyło swoje ślubowanie. Pasowania przedszkolaków specjalnym ołówkiem dokonał dyrektor Marek Kozak.

            Program uroczystości był bardzo bogaty, a motywem przewodnim była „Pani Jesień”, która odwiedziła przedszkole. Dzieci śpiewały piosenki i wykonywały wesołe tańce. Wiele radości i wzruszeń biło z twarz rodziców i bliskich naszych przedszkolaków, które z dumą wkroczyły w nowy etap życia - nauki i zabawy w rówieśniczej wspólnocie.

            Artur Grabowski

          • BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W LUBOMIERZU

          • W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych tj. 31 października 2023 r. odbył się już VI Bal Wszystkich Świętych w Lubomierzu. Inicjatorami tego wydarzenia byli: Ksiądz Proboszcz Andrzej Łuczyński, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubomierzu Pan Marek Kozak oraz Nauczyciele i Katecheci: Wioletta Rotkiewicz,  Agata Nuckowska i Ewa Jasińska. W zabawie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu oraz Przedszkolaki z Przedszkola w Lubomierzu i Wojciechowie. Uroczyste świętowanie rozpoczęliśmy przy figurze Matki Bożej na rynku. Następnie w radosnym korowodzie ruszyliśmy do kościoła parafialnego, gdzie czekał już na nas Pan Przewodnik Zbigniew Rotkiewicz, który opowiedział nam wiele ciekawych historii na temat naszego kościoła i o ponad 300 relikwiach Świętych znajdujących się w Kaplicy Szkaplerznej, które gromadzone były przez około pięć wieków przez siostry benedyktynki, założycielki klasztoru.

            Po wygłoszonym wykładzie wspólnie odmówiliśmy różaniec. Ostatnie Nabożeństwo Różańcowe w tym roku poprowadzili uczniowie klasy 8 SP wraz z katechetkami.

            Kolejnym etapem naszych poczynań była wspólna zabawa w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zabawę poprowadziła Pani Wioletta Rotkiewicz oraz animator  p. Franciszek.

            Zgodnie z hasłem przewodnim: „Wszyscy Święci balują w Niebie”, uczestnicy ubrali się w stroje nawiązujące do świętych i błogosławionych zakładając atrybuty charakterystyczne dla poszczególnych postaci. Na balu można było spotkać m.in. liczne Anioły, św. Jadwigę Śląską, św. Marcina, św. Jana Pawła II czy św. Ojca Pio. Warte podkreślenia jest to, że w zabawie uczestniczyły całe rodziny – od najmłodszych dzieci, poprzez młodzież, aż po dorosłych. Podczas wydarzenia, uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach i zabawach. Bardzo dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro, a szczególnie wolontariuszom, uczniom klasy 8a ze SP w Lubomierzu za zaangażowanie w przygotowanie tej inicjatywy. Byli to następujący uczniowie: Milena Binasiewicz, Julia Zahajko-Pawlus, Kewin Sawicki, Michał Chrabąszcz, Marcin Kapusta, Mateusz Mordas i Dawid Litke. Do zobaczenia za rok. Szczęść Boże!

          • PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

          • Około siedmiu tysięcy uczestników ze 170 szkół wzięło udział w XXIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II, która odbyła się 12 października 2023 r. na Jasnej Górze.

            Grupa 59 osób z naszej szkoły również znalazła się w tym gronie. Hasłem spotkania były słowa św. Jana Pawła II: „Cywilizacja życia!”. Celem Rodziny skupiającej społeczność szkolną, która za patrona wybrała sobie Papieża Polaka, jest integracja uczniów oraz propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Spotkanie rozpoczęliśmy koncertem ewangelizacyjnym Magdy Anioł, znanej wokalistki m.in. dzięki piosence “Papież Słowiański”, „Zaufaj” „Anioł Stróż” i wielu innych. O godz. 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół Jana Pawła II bp. Marka Solarczyka. Po uroczystościach na błoniach jasnogórskich pokłoniliśmy się Maryi w kaplicy Cudownego Obrazu. Tu złożyliśmy karteczki ze swoimi intencjami, a po chwili osobistej modlitwy mieliśmy czas na odpoczynek, zwiedzanie i zakupy. Spotkanie na Jasnej Górze stanowiło piękny czas, w którym dziękowaliśmy za naszego Patrona, za Jego życie i nauczanie. Mogliśmy doświadczyć wspólnoty i radości płynącej z przebywania w tym niezwykłym miejscu.Obecność przedstawicieli tak wielu szkół noszących imię Jana Pawła II jest świadectwem, że nauczanie naszego Patrona i wartości, jakimi się w życiu kierował, są dla nas drogowskazem, za którym podążamy. Modląc się na Jasnej Górze, czujemy się prawdziwą wspólnotą. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świadectwo i trud pielgrzymowania, a wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli man w zorganizowaniu tego wyjazdu składamy wielkie Bóg zapłać!

            Agata Nuckowska

          • JAK MÓWIĆ O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

          • Miło nam poinformować, że w bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 3a i 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Jak mówić o niepełnoprawności?” pod patronatem Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

            Cele projektu:

            - uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami,

            - zrozumienie potrzeb osób z niepełnosprawnościami,

            - rozwijanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami,

            - kształtowanie tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami,

            - likwidowanie uprzedzeń i stereotypów wobec osób z niepełnosprawnościami,

            - przygotowanie do spędzania czasu z osobami z niepełno sprawnościami.

          • WAKACJE POD ZNAKIEM REMONTÓW

          • Czas wakacji to przede wszystkim okres wypoczynku i regeneracji sił po wszystkich aktywnościach minionego roku szkolnego. Jednak jest to także okazja, by budynki szkolne przygotować do nowego etapu działalności edukacyjnej. W Zespole Szkół w Lubomierzu wakacje przebiegają więc pod znakiem remontów.

            Jeszcze wiosną tego roku lifting przeszedł sekretariat w budynku szkół ponadpodstawowych. Odświeżone zostały wnętrza oraz wstawione nowe drzwi do gabinetu wicedyrektora szkoły. Kolejne pomieszczenia, które w czasie wakacji są odnawiane to m.in. sale świetlicy szkolnej w budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu. Odświeżenie ścian, nadanie wnętrzom nowego, przyjaznego charakteru z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na dzieci i młodzież korzystające z zajęć świetlicy szkolnej. Lipiec to miesiąc remontów również w Przedszkolu Miejskim. Odnowiono ściany sal, nadano im nowy, jasny wygląd, na nowo rozplanowano rozmieszczenie miejsc zabaw i zajęć edukacyjnych, a także zakupiono nowe sprzęty i zabawki edukacyjne. Dzięki zabiegom rady rodziców, nauczycieli i wychowawców ze środków pozyskanych podczas festynu zakupiono elementy wyposażenia placu zabaw np. zjeżdżalnie, domki dla dzieci, huśtawki oraz żagiel przeciwsłoneczny.

            Także trwający od dłuższego czasu remont internatu również wszedł w decydującą fazę. Kontynuowane są prace nad instalacją centralnego ogrzewania w pokojach, a na korytarzach już położone zostało ogrzewanie podłogowe. Wszystko po to, by młodzież, która już we wrześniu znów zostanie zakwaterowana, mogła bez przeszkód mieszkać i spokojnie realizować naukę i czas wolny.

            Zatem dużo się dzieje. Zespół Szkół zmienia się, odświeża swoje wnętrza, by nasi uczniowie mogli uczyć się i bawić w przyjaznym środowisku.

          • „Któż jak Bóg’’- Festiwal Piosenki Religijnej w Sobocie

          • Już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Lubomierzu uczestniczyli w IX Festiwalu Piosenki Religijnej „Któż jak Bóg” o Aniołach, o Świętych, o Powołaniu.

            Pomysłodawcą tego wydarzenia jest michalita CSMA, ks. Zbigniew Pajor, były proboszcz parafii w Sobocie .

                     W tym roku Julia Paś z klasy 5b zaśpiewała dwa utwory ,,Drzewo’’   i „Siedem”, a Karolina Jędrzejczak z klasy 1c zaprezentowała utwory „Błogosławieni Miłosierni’’ i „Tobie chór Aniołów”.

                     Jury konkursowe: p. Urszula Graczyk, nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II ze Lwówka Śląskiego, oraz p. Ryszard Rydz z Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej z Legnicy, przyznało naszym solistkom ex aequo II miejsce. Dodatkowo Julia Paź otrzymała wyróżnienie: Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

                     Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział we Mszy Świętej, a po zakończonej liturgii czekał na nas słodki poczęstunek, przygotowany przez mieszkańców Soboty i Dłużca. Bardzo dziękujemy organizatorom i wszystkim zaangażowanym w przebieg tego wydarzenia, za wspaniałą atmosferę oraz ufundowane nagrody. A naszym reprezentantkom jeszcze raz serdecznie gratulujemy profesjonalnego występu oraz życzymy kolejnych sukcesów. Już dziś planujemy kolejne spotkanie za rok!

                        Do zobaczenia!

            Wioletta Rotkiewicz, Agata Nuckowska

          • WYCIECZKA DO GRZYBOWA

          • W dniach 17.05 – 20.05.2023 r. uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w wycieczce nad morze. Przywitanie z Bałtykiem odbyło się na plaży w Kołobrzegu i jeszcze tego samego dnia – po zakwaterowaniu – cała grupa spędziła popołudnie na plaży w Grzybowie, gdzie mieścił się nasz ośrodek wczasowy.  

            Kolejne dni obfitowały w wiele atrakcji.

                        Uczniowie odwiedzili ponownie Kołobrzeg, by z latarni morskiej podziwiać urokliwą panoramę miasta i plażę. Zwiedzili Muzeum Minerałów, gdzie mieli okazję zobaczyć największą muszlę w Polsce i unikatowe zbiorów minerałów, w tym sporo z naszego regionu. Byli w Muzeum Oręża Polskiego. Tu zapoznali się z historią wojska polskiego                       od średniowiecza do współczesności, zobaczyli wiele ciekawych wojskowych eksponatów. Czterdziestominutowy rejs w morze na statku Pirat dostarczył dużo miłych wrażeń, a po powrocie dzieci utrwaliły te chwile, wykonując kolorowe ramki do widokówek przedstawiających statek.  Przemierzając kolejką urokliwe kołobrzeskie ulice, młodzi podróżnicy słuchali opowieści przewodnika o ważnych obiektach i poznali ciekawostki z historii tego miasta. 

                         W programie wycieczki były także  Ogrody Hortulus w Dobrzycy. Tu uczniowie wędrowali po największym  na świecie labiryncie grabowym. Z wieży widokowej podziwiali piękne kompozycje kwiatów i krzewów. Mieli dużo frajdy podczas poszukiwania wyjścia,       a na koniec złapali się za ręce i wszyscy utworzyli kolorową spiralę.    

                          Dzieci aktywnie spędzały popołudnia na plaży, gdzie grały w piłkę. Bardzo podobały się zabawy z chustą animacyjną i konkurs na budowle z piasku, kamyków i patyków.

                         Z myślą o rodzicach, którzy z pewnością byli bardzo ciekawi, jak ich pociechy radzą sobie z dala od domu, dzieci napisały kartki z pozdrowieniami. Chociaż dotarły one po ich powrocie – dla rodziców były miłą niespodzianką, a dla uczniów są wyjątkową (choć nie jedyną) pamiątką  szkolnej wycieczki.

             

            Organizatorki wycieczki:

            Joanna Budzicz

            Anna Barsul

            Izabela Gut - Wąsiewska

          • Kolejny sukces naszych karateków

          • 13 medali Naszych zawodników w VIII edycji Turnieju „Silesia Cup”, Legnickie Pole, 13.05.2023r.

            W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników z 29 klubów z Polski i Czech reprezentujących 10 organizacji karate kontaktowego. Walki toczyły się na 3 tatami a nasi zawodnicy i zawodniczki musieli stoczyć od 2 do 4 pojedynków do strefy medalowej w pełnej formule Kyokushin.

            Wyniki JKO:
            4x I m. – Danek Karolina, Radecki Bartek, Pietrzykowski Jakub, Kiwak Zuzanna,
            3x II m. – Kozłowska Katarzyna, Góral Pola, Kwaśniewicz Michał,
            6x III m. - Czaplińska Zuzanna, Rzeźnikiewcz Magdalena, Burzyński Gabriel, Witkowski Krystian, Śliwiński Kacper, Tarnowski Damian.


            Gratulacje dla całego Teamu oraz podziękowania dla trenerów, sędziów i opiekunów w osobach: Shihan Rafał Majda, sensei Maciej Giziński, Tomasz Radecki, Kasia Majda, senpai Damian Galuba, Jakub Majda. OSU! ;-)
            Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.

             

            Tomasz Radecki

          • Dzień Profilaktyki

          • Dnia 28 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubomierzu odbył się                Dzień Profilaktyki. Prowadzone zajęcia miały charakter warsztatowy mający na celu oddziaływania profilaktyczne,  przeznaczone były dla uczniów klas IV – VII.

            Tematem przewodnim był Rozwój świadomości emocjonalnej – rozpoznawanie i nazywanie emocji,    a w tym :

            ·        Rozgraniczanie emocji negatywnych i zachowań agresywnych,

            ·        Rozpoznawanie przejawów agresji słownej,

            ·        Poznanie sposobów radzenia sobie z agresją,

            ·        Nauka strategii konstruktywnej krytyki.

            oraz

            ·        Integracja klasy,

            ·        Rozwijanie kompetencji społecznych uczniów,

            ·        Nauka współdziałania w grupie,

            ·        Pogłębianie świadomości swoich mocnych stron,

            ·        Trening kreatywnego rozwiązywania problemów.

            Osobami prowadzącymi zajęcia byli trenerzy z firmy Nowe Horyzonty z siedzibą we Wrocławiu.

            Uczniowie po zakończonych zajęciach potrafią: prawidłowo komunikować się, współdziałać                w grupie, asertywnie odmawiać, znać swoje mocne i słabe strony, kreatywnie organizować czas wolny, umiejętnie wyrażać swoje emocje i uczucia.

            Dyrekcja szkoły bardzo dziękuje za sfinalizowanie przedsięwzięcia Urzędowi Miasta i Gminy                 w Lubomierzu a w szczególności Komisji Profilaktyki i Przeciwdziałania Alkoholizmowi. 

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców ósmoklasistów


          •                                                                                                                   Wrocław 2023-05-08

             

                                      Szanowni Rodzice uczniów klas ósmych!

             

                     Od połowy maja br. rozpocznie się proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Państwa dzieci będą ubiegać się o miejsca w wybranych szkołach, rywalizować z innymi ósmoklasistami o spełnienie swoich marzeń. Nikogo przekonywać nie trzeba, że wybór szkoły ponadpodstawowej i profilu oddziału (potocznie nazywanego klasą)  jest niezmiernie ważny i często w decydującym stopniu rozstrzyga o dalszym życiu. Spieszę więc
            z użytecznymi informacjami i radami.

            1. Kwestie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych regulują:

            - Ustawa Prawo oświatowe z dnia 14 grudnia 2016 r. (z późniejszymi zmianami)

            - Rozporządzenie Ministra Edukacji i nauki w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów z dnia 18 listopada 2022 r.

            - Zarządzenie  nr 1/2023 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w sprawie          przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego  na rok szkolny 2023/2024 z dnia 25 stycznia 2023 r. Zawiera ono w załączniku szczegółowy terminarz rekrutacji w naszym województwie. W szczególności warto wiedzieć, że składanie wniosków o przyjęcie do szkoły będzie trwać od 15 maja do 19 czerwca br. W przypadku szkół i oddziałów dwujęzycznych, oddziałów międzynarodowych, oddziałów wstępnych, oddziałów przygotowania wojskowego, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe potrwa krócej, bo do 31 maja. W szkołach tych od 1 do 12 czerwca będą odbywać się dodatkowe sprawdziany wiedzy, umiejętności i sprawności. Od 23 czerwca do 10 lipca uzupełnia się wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

            - Zarządzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty: nr 7/2023 z dnia 17 lutego 2023 r. oraz  nr 17/2023 z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie  wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty  lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej  w r. szk. 2022/2023, oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach

            1. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej może być złożony do maksymalnie 3 szkół. Organ prowadzący może wszakże zwiększyć liczbę szkół do wyboru na swoim terenie, np. we Wrocławiu w elektronicznej rekrutacji uczniowie będą mogli wybrać 6 szkół. Uczniowie mogą składać podania do szkół w różnych miejscowościach i na terenie różnych powiatów. Od lat obserwuje się systematyczny wzrost liczby uczniów ubiegających się o miejsca w szkołach w dużych miastach m.in. w ubiegłym roku uczniowie z terenu stanowili prawie 40% wszystkich uczestniczących w rekrutacji we Wrocławiu. Na Dolnym Śląsku dominuje rekrutacja elektroniczna. Informacjami służą: szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, organy prowadzące (we Wrocławiu źródłem rzetelnej informacji jest Kompleksowy System Rekrutacji https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl), Kuratorium Oświaty.
            2. Ósmoklasista może uzyskać maksymalnie 200 punktów rekrutacyjnych - połowę
              za wyniki na egzaminie ósmoklasisty, resztę za oceny na świadectwie (j. polski, matematyka, dwa przedmioty wskazane przez szkołę w zależności od oddziału, do którego aspiruje uczeń - maksymalnie 72 pkt.), konkursy i olimpiady (maksymalnie 18 pkt.), wolontariat (3 pkt.), świadectwo z wyróżnieniem czyli z biało-czerwonym paskiem (7 pkt.). Udział w wolontariacie oraz osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych muszą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Jest to warunkiem przyznania odpowiednich punktów
              w postępowaniu rekrutacyjnym. 
            3. W pierwszej kolejności  do publicznych szkół ponadpodstawowych przyjmowani są:
            • laureaci lub finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki (nie wszystkie konkursy nazywające się olimpiadą ten warunek spełniają)
            • laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim (w przypadku naszego województwa są to laureaci konkursów przedmiotowych Konkursu zDolny Ślązak)
            • laureaci konkursów dla uczniów szkół i placówek artystycznych dla których organizatorem jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub specjalistyczna jednostka nadzoru utworzona przez MKiDN

             

            1. Wniosek z powyższego jest taki, że warto startować w olimpiadach i konkursach, dobrze się uczyć, angażować społecznie. Pracowitość, aktywność, zaangażowanie
              i osiągane sukcesy przysparzają punktów rekrutacyjnych. Do egzaminu ósmoklasisty w dniach 23-25 maja zostało 2 tygodnie, do końca roku szkolnego 1,5 miesiąca. Na ostatniej prostej trzeba się solidnie przyłożyć do nauki, zawalczyć o jak najlepszy wynik na egzaminie ósmoklasisty oraz o oceny końcowe z przedmiotów. Bardzo Państwa proszę o pozytywne motywowanie swoich pociech, wsparcie, a także odpowiedni nadzór nad nimi w kluczowym momencie ich życia.
            2. Wybór szkoły ponadpodstawowej nie jest łatwą sprawą. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie kim chcę być w życiu, czym się zajmować, jaki zawód wykonywać. Jeżeli dziecko ma sprecyzowane plany, posiada określone zdolności i przejawia konkretne zainteresowania  jest łatwiej (chce być lekarzem - szukamy oddziałów z profilem biologiczno-chemicznym w liceach ogólnokształcących, chciałoby zostać inżynierem lub informatykiem - wybieramy szkoły z profilami matematyczno-fizycznym czy matematyczno-informatycznym, pragnie służyć w mundurze - wskazujemy klasy mundurowe, marzy o zawodzie mechanika samochodowego, cukiernika czy fryzjera - rozglądamy się za takimi specjalnościami w technikach i szkołach branżowych itd.). Trudno jednak oczekiwać od 15-latka jasno określonych planów zawodowych
              i życiowych. A co mają począć uczniowie, którzy dobrze się uczą ze wszystkiego?
              I nie są w stanie konkretnie odpowiedzieć kim chcieliby zostać w dorosłym życiu? Dla nich najlepszą opcją byłoby, jak się zdaje, liceum ogólnokształcące. Na pewno warto by uczeń - nastolatek współdecydował o wyborze edukacyjnej drogi. Trzeba brać pod uwagę jakie przedmioty i dziedziny go interesują, które lubi, z których idzie mu lepiej niż z innych. Dobrze jest zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły,
              w szczególności uzyskać informację jakie przedmioty w danym oddziale są realizowane  w zakresie rozszerzonym. Dowiedzieć się co szkoła proponuje po obowiązkowych zajęciach. Ustalić jakie korzyści będzie miał uczeń z wyboru szkoły, jakie po jej ukończeniu będą jego edukacyjne i zawodowe perspektywy. Odwiedzić szkołę, popytać wśród znajomych, poczytać w internecie. Zerknąć na zdawalność matur i egzaminów zawodowych (szczegółowe wyniki są publikowane na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej). Dojazdy zabierają czas przeto dobrze byłoby wybrać jak najlepszą szkołę możliwie blisko. Warto poznać progi rekrutacyjne czyli wartości punktowe, od których przyjmowano w ubiegłym roku bądź w minionych latach do poszczególnych oddziałów w danych szkołach. Co prawda w 2023 r. mogą się one podwyższyć lub obniżyć, ale generalnie wykazują względną stabilność. Dobrym pomysłem jest zatem wskazać szkoły z różnymi progami rekrutacyjnymi tak, aby przynajmniej do jednej się dostać. Ważna informacja - po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz po uzyskaniu wyników egzaminu ósmoklasisty można w terminie do 10 lipca dokonać zmiany
              w zestawie wybranych szkół i oddziałów.
            3. Uczeń dokonuje wyboru szkoły, a w jej obrębie oddziału. Może wskazać jeden oddział w jednej szkole, może też wskazać tyle oddziałów ile jest ich maksymalnie we wszystkich szkołach, które ma do wyboru. Bezpieczniej jest wskazać większą liczbę oddziałów. Warto przyjrzeć się przypadkowi Wrocławia, który zdecydował się na rekrutację do 6 szkół. Odbywać się ona będzie w stolicy Dolnego Śląska elektronicznie. Kandydat tworzy listę, na której wskazuje w kolejności szkoły
              i oddziały (od oddziału „upragnionego”  na miejscu pierwszym do oddziału „na wszelki wypadek” na ostatnim). Do danego oddziału w konkretnej szkole, spośród wszystkich uczniów ubiegających się o 32 miejsca w oddziale, zostanie zakwalifikowanych 32 uczniów z najwyższą liczbą punktów. Szczęśliwcy, czyli olimpijczycy i ci z wysoką liczbą punktów rekrutacyjnych dostaną się do wymarzonych szkół i oddziałów z pierwszej opcji, reszta trafi do szkół i oddziałów
              z drugiego albo kolejnych wyborów. W ten sposób powstanie lista uczniów zakwalifikowanych w pierwszym naborze. Jeśli dostarczą w określonym terminie świadectwo ukończenia szkoły podstawowej to zostaną przyjęci do szkoły ponadpodstawowej. Niezakwalifikowani oraz zakwalifikowani, ale niezadowoleni
              z wyniku rekrutacji, będą mieli szansę w drugim naborze na ewentualne wolne miejsca w szkołach. Po zakończeniu procesu  rekrutacji do szkoły przyjmuje dyrektor, o ile rzecz jasna dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Na początku roku szkolnego niektórzy uczniowie z różnych powodów zmieniają szkoły. Wtedy pojawia się szansa dla zdeterminowanych, którzy trafili wcześniej do innych szkół lub pozostają bez przydziału. Stany osobowe w oddziałach w poszczególnych szkołach stabilizują się ok. 10-15 września.
            4. Drugi rok z rzędu do szkół ponadpodstawowych trafi 1,5 rocznika, to efekt obniżenia wieku szkolnego z 7 do 6 lat w 2014 r. (w 2016 r. przywrócony został obowiązek szkolny od 7 lat). O miejsca w szkołach ponadpodstawowych będzie ubiegał się  teraz rocznik 2009, który rozpoczął naukę w wieku sześciu lat oraz pół rocznika dzieci
              z 2008 roku, które poszły do szkoły jeszcze jako siedmiolatki. Na Dolnym Śląsku
              o miejsca w szkołach ponadpodstawowych będzie starać się 38710 osób, w tym 1651 uchodźców z Ukrainy. Nie będzie trudniej dostać się do szkoły niż w poprzednich latach, gdyż organy prowadzące przygotowały odpowiednio więcej miejsc we wszystkich typach szkół. W r. szk. 2023/2024 w wielu szkołach  zrobi się tłoczniej, dłużej będą trwały zajęcia. W kolejnym roku sytuacja się poprawi, ponieważ do szkół ponadpodstawowych trafi rocznik liczący 17747 osób (obecne klasy siódme). Dla porównania - następne roczniki liczą: 26327 osób (klasy szóste), 28827 osób  (klasy piąte), 29589 ( klasy czwarte) 28504 (klasy trzecie).

            Państwa pociechom życzę bardzo dobrze zdanego egzaminu ósmoklasisty, jak najlepszych ocen na świadectwie i  dostania się do wymarzonej szkoły w pierwszym naborze.

                                                                                                       Z szacunkiem pozostaję

                                                                                                                 Roman Kowalczyk

                                                                                                  Dolnośląski Kurator Oświaty

             

             

             

          • KONKURS - NAJPIĘKNIEJSZA PALMA WIELKANOCNA 2023

          • Zwiastunem zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszej szkole było ogłoszenie w marcu Szkolnego Konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna 2023”. Pomysłodawcą była Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II, której przewodniczy Pan Daniel Szeterlak.

            Przedmiot konkursu stanowiła palma wielkanocna jako forma przestrzenna od 50 cm do 100 cm, wykonana indywidualnie. Mile widziane były palmy z surowców naturalnych. Uczniowie wykorzystywali różnorodne materiały takie jak bibuły, kolorowy papier, wstążki, suszone kwiaty, gałązki itp. Powołane jury dokonało oceny prac pod względem zgodności z tradycją, różnorodności doboru materiału, oryginalności, precyzji wykonania, stabilności, estetyki pracy oraz ilości włożonej pracy. Na konkurs w klasach I – III wpłynęło 25 prac, a w klasach IV – VIII – 20. Prace zachwyciły organizatorów i jury. Poziom wytworów naszych uczniów był bardzo wysoki. Prace oczarowały wszystkich pięknym wykonaniem. Po wnikliwej ocenie jury przyznało miejsca w klasach I – III: I miejsce – Wiktoria Kołodziejczak 1b, II miejsce – Liliana Maciejczak 3a, III miejsce – Aleks Gabryś 2a. W klasach IV – VIII: I miejsce – Weronika Binasiewicz 4b, II miejsce – Majka Burska 4b, III miejsce – Emil Harhatów 4b.

            Organizatorzy przyznali i ufundowali nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca w kategorii klas I – III i trzy pierwsze miejsca w kategorii klas IV – VIII. 5 kwietnia w klasach I – III odbył się apel podsumowujący konkurs. W obecności Pana Dyrektora naszej szkoły Marka Kozaka i przedstawicielki Rady Rodziców Pani Ewy Więcek uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, słodycze i pamiątkowe dyplomy. Podsumowanie konkursu w klasach IV – VIII miało miejsce 18 kwietnia.

             Dziękujemy Radzie Rodziców za pomysł i ufundowanie nagród!

            Koordynatorki konkursu

            Agata Kostek

            Marzena Szramowiat

            Anna Barsul

          • SUKCESY KARATEKÓW Z LUBOMIERZA

          • 17 pucharów JKO!

            Dnia 25.03.2023r. w Kole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Centralno-Północnego w Kumite i Kata OYAMA PFK. W turnieju wystartowało około 220 zawodników i zawodniczek z kilkunastu klubów OYAMA i Kyokushin.

            JKO reprezentowało 23 zawodników tylko w konkurencji walki, w tym kilkoro debiutantów. Łącznie zdobyliśmy 17 pucharów:

            9 złotych, 5 srebrnych i 3 brązowe !Bardzo dobry występ zawodników z Lubomierza 😀 BRAWO1 miejsce Katarzyna Kozłowska oraz Damian Tarnowski2 miejsce Krystian Witkowski.

            Tomasz Radecki

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Lubomierzu
      • Sekretariat Zespołu Szkół tel.75 78 33 112 LO, Technikum, Szkoła Br. tel. 75 78 33 634 Przedszkole Miejskie tel. 75 78 33 537
      • Zespół Szkół w Lubomierzu ul. Kościuszki 5 LO, Technikum, Szkoła Br. ul. Chopina 9 Przedszkole Miejskie w Lubomierzu ul. Józefa Stogryna 2 59-623 Lubomierz Poland
    • Logowanie